پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۳
قیمت دلار به 25 هزار تومان رسیده است و مردم نمی دانند در یک بازار متلاطم چگونه ارزش دارایی های خرد خود را حفظ کرده و مانع نابودی پس اندازهایشان شوند.
قیمت دلار به 25 هزار تومان رسیده و همچنان تب افزایش بیشتر را در بازار حفظ کرده است. مردم و کارشناسان به دنبال کشف سقف افزایش قیمت دلار هستند.

ظاهرا در بازار کنونی ایران دو چیز را سقف پروازی نیست، قیمت دلار و شاخص بازار سهام. اما واقعیت این است که هر دو به آخر خط رسیده اند.

نوع مدیریت دولت در اقتصاد مانند کسی است که با تمام قدرت به دنبال تخریب یک ساختمان است و از هیچ حربه ای برای نابودی خودداری نمی کند.

کارکرد بازار سهام به یک بمب ساعتی تبدیل شده است که باید هر لحظه در انتظار انفجار آن بود.

ورودی ارز حاصل از صادرات که بخش عمده آن به دولت و بنگاه های دولتی و نیمه دولتی تعلق دارد متوقف شده و صادرکنندگان خرد به عنوان متهم معرفی می شوند. درحالیکه صادرکنندگان خرد نمی توانند ارز خود را باز نگردانند که اگر چنین کنند باید واحدهای تولیدی خود را تعطیل نمایند.

نرخ سود بانکی به نخوی تعیین می شود که هم ماشین خلق پول با قدرت کار کند و هم امکان وام گیری توسط واحدهای تولیدی به دلیل بهره بانکی غیرمنطقی وجود نداشته باشد. به طور کلی ارتباط بین بخش واقعی و بخش مالی قطع شده و بخش مالی بر اقتصاد مسلط شده است.

مگاپروژه ها به طور کامل تعطیل هستند و هزینه های عمرانی به فراموشی سپرده شده است. ضمن اینکه تلاش خاصی هم برای کاهش اثر تحریم ها انجام نمی شود.

در این شرایط، عده ای مالیه چی با بی مسئولیتی از مردم می خواهند دارایی های خود را به ریال نگاه داشته و از خرید دلار و طلا خودداری کنند و در واقع پس اندازهای خود را نابود نمایند. ظاهرا فقط مردم باید کشور را حفظ کنند و متنفذین و متصلین به حلقه های قدرت مسئولیتی ندارند.

مجلس اصولگرای یازدهم علیرغم اینکه سخنگوی آن محمدباقر قالیباف مدام واژه معیشت را تکرار می کند، اما دچار شعارزدگی و بی عملی است.

با این حال مجلس می تواند ترمز روند حوادث تخریبگر را با کنترل حجم پول و ورشکسته کردن بانک های بدعمل بکشد. اگر این کار انجام شود اقتصاد کشور در 6 ماه آینده به ثبات خواهد رسید و می توان به امید انتخابات آینده نشست.

پایان/
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: