پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۵۴۳
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
جلسه ستاد مناسب سازی استان لرستان برگزار شد.

به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی بهزیستی لرستان با حضور معاون عمرانی استاندار، مدیر کل بهزیستی، شهردار و مسئولین ارگان ها و نهادهای شهرستان خرم آباد جلسه مناسب سازی استان لرستان در محل سالن کنفرانس استانداری و با محوریت و تاڪید بر پیگیری مصوبات گذشته و تصمیم گیری های لازم در جهت مناسب سازی اماڪـن و معابر عمومی و همچنین تکریم جایگاه معلولین و جانبازان، تشڪـیل شد.

مهندس امیری معاون عمرانی استانداری در ابتدای جلسه با اشاره به اینڪه مناسب‌ سازی بمعنای ایجاد محیط های بدون مانع و یا تسهیل دسترسی برای همه افراد جامعه است گفت: مناسب سازی اماکن عمومی یکی از راهکارهای ارتقاء کیفیت زندگی برای کلیه افراد جامعه به‌ ویژه افراد دارای معلولیت و سالمندان است.

در ادامه دکتر یاری مدیر کل بهزیستی استان و دبیر جلسه با ارائـه گزارشی از عملکرد صورت گرفته و مصوبات جلسات گذشته خواستار جدیت بیشتر در اجرای صحیح قوانین مناسب سازی و تامین شهری بدون مانع در راستای تکریم جایگاه ۳۰ درصدی جمعیت جامعه از جمله سالمندان و ناتوانان جسمی حرکتی شد.

دکتر یاری اظهار ڪرد: با توجه به اینکه ۱۴ هزار معلول در شهر خرم آباد وجود دارد امروزه مناسب سازی به یک ضرورت و مطالبه عمومی تبدیل شده است و همه خواهان زندگی و شرایط برابر هستند.

وی با بیان اینکه در قانون جامع حمایت از حقوق معلولین، بهزیستی بعنوان مطالبه کننده امورات و پیگیری مناسب سازی اماکن عمومی برای معلولین تعیین شده است گفت: با توجه به بعضی کوتاهی ها در نظارت بر اجرای صحیح قوانین مناسب سازی از سوی دفاتر فنی ارگان های ذیربط، شاهد هزینه کردهای مضاعف در سطح شهرستان خصوصا بخش مبلمان شهری هستیم که با هماهنگی بین کارشناسان مناسب سازی می توان مانع هدر رفت هزینه ها شد.

خبر : بهرام نادری
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: