پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۵۸۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
در جلسه شورای مهارت که با حضورفرماندار و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان ایرانشهر و رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان و مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار شدبر مهارت آموزی تاکید شد.
گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان بلوچستان جلسه شورای مهارت با حضور ابوذرکوثری فرماندار ایرانشهر،دکترکردرئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان،خداداد  اولیائی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و دیگر مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان ایرانشهر در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید .
فرمانداردر این جلسه با تبریک فرا رسیدن هفته ملی مهارت و روزکارآفرینی گفت : نیازسنجی مهارت در این شورا با توجه به داشته ها و ظرفیت ها مورد بررسی قرار  گیرد  تا ارائه آموزش های مهارتی در راستای ایجاد اشتغال هدایت شود.
ابوذرکوثری بحث مهارت آموزی را موضوعی جدی خواند و از مدیران حاضر افزایش وزن مهارت در جامعه را خواستارشد .
وی گفت : مهارت آموزی باید در این شهرستان که مرکز ملی سوزن دوزیست نمایی بیشتر داشته باشد و در دستورکار تمام مدیران قرار گیرد .
کوثری مهارت را در ایجاد بازار فروش مهم دانست و بیان داشت : مهارت باید برای کارآموز به سود برسد و این با ایجاد بازار فروش محقق میشود .
فرماندار شهرستان ایرانشهر در ادامه گفت :  تمام مدیران برنامه مهارتی باید داشته باشند  وباید یک چرخه در مهارت آموزی ایجاد کنیم تا جهش تولید در استان محقق شود و مهارت های مورد نیاز بازار کار را فراگیرند . 
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان نیز در این جلسه مهارت را قدرتمندترین کلید اشتغال دانست و گفت : در استان باید برابر فارغ التحصیلان تکنسین تربیت کرد تا هرم اشتغال آماده کار شود 
باقرکرد مهارت آموزی را موثر دانست و گفت : در برنامه توسعه باید بدانیم چه آموزشی ارائه خواهد شد و دانشگاه یکی از مهمترین مکانهای گسترش مهارت آموزی دربین جوانان است که امروزه دانشگاه فنی و حرفه ای با مهارت یکی شده است.
مدیرکل فنی حرفه ای استان با اشاره به اینکه مهارت آموزی و برنامه ریزی در راستای پاسخگویی به نیازهای آموزشی ، توسط فنی و حرفه ای انجام می گیرد گفت : تمام تلاش بر آن است که تا آموزش های مهارتی در بخش های مورد نیاز به فراگیران ارائه شود. و افراد گوناگون حتی آنانی که مشغول به تحصیل در سطوح مختلف بوده قبل از ورود به بازار کار مهارت های مربوط به دروس دانشگاهی را فراگیرند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: