پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۶۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
بعد از ظهر 2 امرداد/22 ژوئیه، شی جین پینگ دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست و رییس جمهور چین وارد تعاونی ماشین آلات و کشاورزان لو وی در دهکده «با لی میائو» شهر سی پینگ شد.

لو وی 52 ساله رییس این تعاونی کشاورز محلی است. وی متوجه ضرورت داد و ستد گسترده شد که هم مشکل «پراکندگی» زمین را حل می کند و هم نیروی کار دهکده را آزاد می کند. تعداد شرکت کنندگان تعاونی از 6 خانوار به 176 خانوار در حال حاضر افزایش یافت.

شی جین پینگ در گفتگو با اعضای تعاونی ابراز امیدواری کرد که کشاورزان ضمن جمعبندی تجربیات، آن را به سراسر کشور منتقل کنند تا مناطق مختلف کشور بر اساس شرایط محلی تعاونی را توسعه دهند و راههای بیشتری را برای توسعه تعاونی حرفه ای دنبال کنند. آمار نشان می دهد که در شهرستان لی شو، تعاونی حرفه ای کشاورزان از 3600 فراتر رفته و ارزش تولید سالانه این تعاونی به 3.6 میلیارد یوان رسیده که به طور مؤثر به رشد اقتصادی محلی کمک کرده است.

مدرنیزاسیون کشاورزی امر بزرگیست که مورد توجه شی جین پینگ قرار دارد. وی بارها تاکید کرد که باید با داد و ستد دامنه دار نیروی رقابتی کشاورزی را تقویت و درآمد کشاورزان را افزایش داد و با جدیت مکانیزاسیون و هوشمندسازی کشاورزی را ارتقاء بخشید و مدرنیزاسیون کشاورزی کشور را به بال علم و فناوری مجهز کرد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: