پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۶۳۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
شبکه سی ان ان به نقل از آخرین آمار منتشر شده توسط دانشگاه جان هاپکینز آمریکا خبر داد، از روز 21 ژانویه و تأیید اولین مورد ابتلا به کرونا در آمریکا، ظرف 99 روز تعداد مبتلایان به یک میلیون نفر رسید و پس از ظرف 43 روز تعداد مبتلایان از یک به دو میلیون و ظرف 28 روز از دو به سه میلیون و تنها ظرف 15 روز از سه به چهار میلیون رسیده است.
طبق آمار منتشر شده در انجمن رادیو ژاپن نیز تا ساعت هشت و نیم بعد از ظهر روز جمعه به وقت محلی، 733 مورد جدید ابتلا با کرونادر ژاپن شناسایی شده‎اند و این کشور برای سومین روز متوالی شاهد افزایش بیش از 700 موردی مبتلایان جدید به کرونا بوده است. شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن همین روز گفت که هنوز در شرایط کنونی، نیازی به اعلام وضعیت اضطراری نیست.

ژان کاستکس نخست وزیر فرانسه روز جمعه خبر داد، شهروندان و مسافران 16 کشور شاهد شیوع جدی همه گیری کرونا از جمله آمریکا برای ورود به فرانسه باید آزمایش اسید نئوکلیک بدهند. این مقررات جدید از اول اوت به اجرا گذاشته می‎شود و به غیر از فرودگاه ها در بنادر فرانسه نیز اجرا خواهد شد.

وزارت بهداشت غنا روز جمعه اعلام کرد، 694 مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور شناسایی شده با رسیدن تعداد کل مبتلایان به 30366 نفر، این کشور بعد از آفریقای جنوبی، مصر و نیجریه به چهارمین کشور آفریقایی دارای بیش از 30 هزار مبتلا به کرونا تبدیل شده است.

از سوی دیگر، مجله پزشکی "لنست" انگلستان نوشت، برای مقابله با همه گیری کرونا، کشورهای مختلف جهان به همکاری و هماهنگی نیاز دارند. چین توانسته شیوع این بیماری را کنترل کند و کشورهای دیگر جهان نیز می توانند از تجربات موفق و موثر این کشور استفاده کنند. در مسئله همه گیری کرونا تلاش برای استفاده از چین به عنوان یک سپر بلا واکنش سازنده ای نیست و در واقع همبستگی جهانی را در برابر تهدید کرونا کاهش می‎دهد.نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: