پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۷۱۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در بدعتی ویژه در انتصاب روسای بانک های کشور به طور مستقیم دخالت می کند.
به گزارش تحریریه، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی که با صدای بوق موتورسوران و در کسوت رئیس جمهور وارد بانک مرکزی شد بدعت های ویژه ای را ایجاد کرده است و به طور مستقیم در انتصاب روسای بانک های کشور دخالت می کند.

همتی که تا دو ماه پیش افتخار خود را کنترل نرخ ارز می دانست، این روزها حال و روز مناسبی ندارد و دلار به رکورد 26 هزار تومان هم دست یافته است.

همتی نه در کنترل نرخ ارز موفق عمل کرده و نه در کنترل نوسانات نرخ ارز موفق بوده است به طوری که در دوران وی نرخ هر دلار آمریکا بین 11 تا 26 هزار تومان در نوسان بوده است.

شواهد نشان می دهد که این عضو برجسته حزب کارگزاران سازندگی شبکه سازی در نظام بانکی را آغاز کرده و انتصاب روسای بانک های کشور با دخالت مستقیم وی انجام می شود.

در شرایطی که بانک مرکزی در انجام وظایف ذاتی خود موفق عمل نکرده و در دور باطل تکرار تجربیات ناکارآمد گذشته و ادامه آزمون و خطا گرفتار شده است، اقدام همتی به شبکه سازی در مدیریت بانک ها نشان می دهد که وی اهداف دیگری را دنبال می کند.

اگر عبدالناصر همتی به دنبال بازسازی شبکه حزب کارگزاران سازندگی در نظام بانکی کشور باشد، باید گفت که ضرورت ورود مجلس و سایر نهادهای نظارتی فوریت می یابد. زیرا انحصارات و شبکه های مدیریتی کارگزاران تاکنون منجر به اتفاق مثبتی در اقتصاد ایران نشده و فقط حلقه های قدرت این حزب را نیرومندتر کرده است.

بانک مرکزی در دوران عبدالناصر همتی در کنترل تورم موفق عمل نکرده و بسیط الید بودن بانک ها در به اغتشاش کشیدن اقتصاد ادامه پیدا کرده است.

پایان/
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: