پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۷۶۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳
‍ مهرداد علی پناه :
سرنوشت مبهم برج های دوقلو اعضای شورای اسلامی شهر خرم آباد را در جلسه ای فوق العاده با حضور احمدیان مدیرعامل شرکت معین کوثر به صحن علنی کشاند .

مهرداد علی پناه با اشاره به اینکه الحاقیه سال 97 یک قرارداد غیرقانونی بوده ، اذعان داشت: ما یا به قرارداد برج های دوقلو مقید هستیم و یا نیستیم اگر مقید نیستیم در اینجا الحاقیه مفهومی ندارد و قرار نیست هر جا در قراردادی به بن بست خوردیم به سراغ الحاقیه برویم . 
 
وی افزود: کسانی که الحاقیه را امضاء زده اند هیچگونه مالکیتی در این برج ها ندارند بلکه مالک شهرداری است و می بایست این الحاقیه برای طرح به صحن شورا می آمد.  
 
عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد با بیان اینکه مشکلات قرارداد باید در مجاری قانونی حل می شده، گفت: جناب احمدیان مدام تکرار می کنید که پروانه ساخت از طرف شهرداری برای ما صادر نشده، مدتهاست شهرداری می گوید به عنوان مالک مجوز ساخت شما مشکلی ندارد هر چند هیچ عقلی سلیمی نمی پذیرد دراین قرارداد 25 درصد شهرداری و 75 درصد شرکت معین کوثرسهیم باشد. 
   
وی یادآور شد: شهرداری بهترین زمین خود را در اختیار شما قرار داده و خود عوارضات ملک و بدهی های محلی آن را به عهده گرفته و فقط متعهد شده اید منابع مالی را تامین کنید آن هم نقد، شما آن زمان گفته بودید ما نقدا پروژه را به پایان می بریم و مشکل مالی نداریم . 
مهرداد علی پناه به نکته قابل تاملی اشاره کرد: متاسفانه قراردادهایی مانند برج های دوقلو از ضعف شهرداری است زیرا قرارداد نویس تخصصی، متبحر و قرارداد نویس صنعتی  ندارد ، همچنین یادآوری کنم هر ساختمانی که تخلف دارد به ماده صد می رود حالا شما می گویید چون شهرداری مالک است از تخلف شما چشم پوشی کند ؟ واقعا این صحبت شما برای شهرداری و نظارت خوب نیست. 

  
وی سرمایه گذار برج های دوقلو را مخاطب قرار داد: جناب احمدیان به گفته خودتان در استان ها و کلان شهرها پروژه دارید و روی ریل خود بدون مشکل در حرکت هستند ولی چرا به این شهر مظلوم که می رسد همه چیز تکه پاره و برعکس می شود ؟
 
عضو فرهنگی و حقوقی شورای اسلامی شهرخرم آباد خاطرنشان ساخت: چرا در روزهای نخست نقشه ها را به نظام مهندسی تحویل ندادید که امروز نظام مهندسی در هیچ کاری از این پروژه دخالت نمی کند و این برای ما شک برانگیز است .
 
مهرداد علی پناه اعمال گذشته شرکت معین کوثر را به مدیرعاملش یادآور شد: عیدی بیرانوند شهردار اسبق، مقررات را به شما گوشزد کرده و رد بر جوابیه شما زده اسناد و مدارک آن موجود هستند اگر این پروژه همان زمان به ماده 38 می رفت و ماده 38 می گفت یا شهرداری قصور کرده و یا شرکت معین کوثر اکنون با این مشکلات مواجه نبودیم .  
 
وی در سخنان پایانی خود گفت: درد اینجاست که ما قرارداد اصلی را رها کرده ایم و چسبیده ایم به یک الحاقیه که شانیت قانونی هم ندارد و باز ما حرف داریم روی 25 درصد سهم شهرداری و 75 درصد سهم شما زیرا گرانترین زمین را برده اید و این ظلم واضح و آشکاری در حق مردم است اگر این زمین، قطعه فروشی می شد و یا در آن دکه می زدیم امروز میلیاردها تومان درآمد شهرداری بود .

خبرنگار : مریم نظری

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: