پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۷۶۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۰
چکیده سخنان دکتر اسفندیار حسنی مقدم به شرح ذیل می باشد:
‍ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان در جلسه شورای هماهنگی این سازمان و در جمع معاونین و مدیران ستادی ، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها و مدیران ادارات کل تابعه دیدگاهها و سیاست کاری خود در راستای سیاست های وزارت متبوع را اعلام کرد.

 در جریان ملاقات‌هايی  که با مقامات و مسئولان استان داشتم به این جمع‌بندی رسیدم که  چشم امید همه این بزرگان در شرایط تحریم های ظالمانه و شرایط سخت  اقتصادی و بیماری کرونا بخش کشاورزی است.

 به گواه مرکز آمار ایران رشد اقتصادی بخش کشاورزی تاب‌آوری خوبی  شرایط تحریم داشته و بالای ۳ درصد رشد داشته است.

 ما متولیان بخش کشاورزی با همدلی ، همراهی و همفکری و همچنین با استفاده از همه توان خود در جهت توسعه بخش کشاورزی  افزایش تولید و بهره وری بیشتر در واحد سطح تلاش کنیم.

 کل بخش کشاورزی یک صدای واحد داشته منطبق با دیدگاههای مقام عالی وزارت جناب آقای دکتر خاوازی به پیش برویم.

 به منظور تقویت بخش کشاورزی برنامه ها و پیشنهادات خود را ارائه داده و از طریق مجمع نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی سهم بیشتری از اعتبارات ملی را مطالبه کنیم.

 یک درصد اعتبارات پژوهشی و سایر هزینه‌های فرهنگی سازمان جهاد کشاورزی لرستان و ادارات کل تابعه به صورت واحد و هماهنگ عمل کنیم.

 از ظرفیت بالای بسیج در جهت اجرای پروژه ها استفاده نمائیم چرا که حجم عملیات بیشتری انجام می گیرد و منابع اعتباری درست هزینه می‌شود

۱۴ درصد بودجه کشور توزیع استانی است و ۸۶ درصد کشوری ، ضروری است همکاران به معاونت های تخصصی در وزارت متبوع مراجعه و با رایزنی اعتبارات کشوری را مطالبه نمایند.

به متولیان حوزه باغبانی و شرکت شهرکهای کشاورزی تاکید می نمایم تمام تلاش خود را جهت اجرای زیرساخت‌های شهرک های گلخانه ای و بهره برداری از آنها به کار گیرند.

 توسعه کشت گیاهان دارویی یکی از نیازهای توسعه استان است در همین راستا ستاد گیاهان دارویی را در استان تشکیل داده و استان را به سمت منطقه گرم ، معتدل و سرد تقسیم نموده و در جهت کشت حداقل ۵ هزار هکتار گیاهان دارویی با همکاری بسیج  که بازار فروش دارند اقدام کنیم.

 تشکیل ستاد دیم و کشاورزی حفاظتی جزو برنامه های ماست  که با یک برنامه ریزی تولید در واحد سطح را افزایش دهیم.

حدود ٣٠ درصد محصولات کشاورزی قبل از مصرف و عرضه به بازار  ضایع و فاسد و خراب می‌شوند.

در کانون‌های تولید مانند سیب ،  انار ، انجیر ، زردآلو ، گردو و.... ایجاد صنایع تبدیلی و غذایی ضروری است.

 یکپارچه سازی اراضی کشاورزی جزو اولویت های بخش کشاورزی است.

تامین و توزیع عادلانه نهاده های کشاورزی از قبیل کود  سم و بذر  همچنین نهاده های دامی ضروری بوده ، بدون واسطه به دست مصرف کننده برسد.

با توجه به نزدیک شدن به زمان کشت محصولات کشاورزی کارنده ها ، کود ، سم و بذر موردنیاز بهره برداران بخش کشاورزی را تامین نمایید ، برنامه ریزی به شکلی باشد که برنامه کشت عقب نیفتد

 سوخت ادوات کشاورزی به موقع تامین و توزیع شود.

 رفع تداخلات اراضی کشاورزی و منابع ملی با در نظر گرفتن حقوق دولت و در جهت رضایتمندی مردم پیش برود.

 پیگیر افزایش سرمایه صندوق توسعه بخش کشاورزی هستیم این صندوق در سه شهرستان نمایندگی دارد و در دو شهرستان دیگر به زودی نمایندگی آن ایجاد خواهد شد.

مدیران کل و معاونین سازمانذپروژه ها شاخص و کلیدی را اعلام تا در سفر مقام عالی وزارت مورد بازدید و افتتاح قرار گیرد.

 با توجه به اینکه برنامه ریزی اصولی و دقیق برای توسعه بخش کشاورزی نیازمند آمار و اطلاعات صحیح  سطح  زیرکشت، تولید و عملکرد محصولات کشاورزی می باشد. لذا تشکیل بانک جامع اطلاعات کشاورزی بسیار ضروری و حیاتی است.

با دفتر نمایندگی ولی فقیه در شهرستان ها هماهنگ بیشتری داشته باشید از ظرفیت دفاتر جهت انجام امور فرهنگی استفاده کنید.

ساماندهی مراکز ترویج استان از نظر فضای اداری، مبلمان اداری، تجهیزات و ملزومات اداری و همچنین بکارگیری نیروهای کارشناسی بصورت تخصصی در دستور کار قرار گیرد و کمیته ای متشکل از مدیر امور اداری، مدیر امور پشتیبانی و معاون توسعه منابع انسانی پیگیر این موضوع باشند.

ضمن تشکر از بانک کشاورزی بعنوان بانک تخصصی تقاضامندیم جلسات بخش کشاورزی بصورت هفتگی برگزار و طرح های و پروژه های  مشکل دار  که نیازمند تسهیلات می باشند در این  ستاد مورد بررسی قرار گیرند و رفع مشکل صورت گیرد.

خبر : جمشید سپهوند 
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: