پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۷۷۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱
مدیرکل زندان های لرستان :
عبدالمجید کشوری با بیان اینکه در نظام زندانبانی اسلامی مفتخر به تلاش برای اصلاح رویه گذشته زندانیان هستیم از کاهشی بودن نرخ بازگشت مجدد زندانیان خبر داد .
عضو شورای قضایی استان در نشست هم اندیشی مسئولین فرهنگی زندان های لرستان اظهار داشت : ما در زندانها ، مروج احکام دینی هستیم و بدون شک این یکی از ارزنده ترین برکات زندانبانی اسلامییست که در جای دیگری نظیر آن را نمی توان یافت .
وی افزود : در طول سالیان گذشته ؛ یکی از مدون ترین برنامه های سازمانی ، برنامه های فرهنگی بوده چرا که کلید واژه اصلاح و تربیت بعنوان اساسی ترین اولویت سازمانی محسوب می شود .
کشوری تصریح کرد : محور کار فرهنگی در زندان ها ، برنامه های اعتقادی و دینی است اما لازم است به منظور ترغیب و تشویق بیشتر زندانیان به مشارکت در برنامه های سازمانی ، استفاده مؤثر از دیگر حوزه های اصلاحی و تربیتی را مورد توجه قرار داد .
وی نقش کارگزاران فرهنگی زندانها در شخصیت بخشی به زندانیان را بسیار حساس توصیف و خاطرنشان کرد : استفاده بهینه از همه ظرفیتهای موجود و فراهم ساختن فضای فرهنگی مورد نیاز از طریق اجرای اثربخش تقویم فرهنگی سازمانی ، جذب منابع داخلی و بیرونی از دیگر اولویتهای کارگزاران فرهنگی بشمار می آید .
کشوری همچنین با اشاره به شیوه فعالیت در ایام شیوع بیماری کرونا تصریح کرد : متأسفانه شرایط پیش آمده به گونه ای است که تقریبا بسیاری از کشورها را تحت تأثیر قرار داده اما در زندانها می توان با پیروی از الگوهای تعریف شده ایمنی و بهداشتی نسبت به جلوگیری از کند شدن اقدامات اصلاحی ؛تدابیر لازم را اندیشید  .
مدیرکل زندان های لرستان همچنین دقت در اجرای دستورالعملهای سازمانی ، ثبت و مستند سازی به موقع برنامه ها و انعکاس آنها را مورد تأکید قرار داد .
تأکید بر تشکیل هیأتهای اندیشه ورز در زندانها
حجت الاسلام تیموری نیز در این نشست ، ضمن مقدس برشمردن هر فعالیت انسان ساز که در چارچوب احکام دین مبین اسلام صورت می پذیرد بر موقعیت شناسی فعالان فرهنگی زندانها تأکید کرد .

وی افزود : تشکیل هیأتهای اندیشه ورز در زندانها که متشکل از فعالان فرهنگی و دیگر صاحب نظران این حوزه است می تواند فعالیتهای فرهنگی را به سمت و سوی انسان سازی هدایت کند .
این فعال فرهنگی و اجتماعی همچنین بر لزوم بهره گیری از همه ابزارهای فرهنگی ، ورزشی ، دینی و هنری با هدف ایجاد تغییر مثبت و ماندگار در نگرش و رویکرد زندانیان و خانواده آنها تأکید کرد .

وی همچنین ایجاد شورای اندیشه ورز ، بسترسازی محیط ، بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و گسترش فعالیت های فرهنگی به سمت خانواده مددجویان محبوس در زندانها را در غنای اقدامات فرهنگی مؤثر دانست .

خبر : امین یادگاری 
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: