پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۴۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
با رعایت دستورالعملهای بهداشتی صورت گرفت؛
افتتاحیه نمایشگاه انفرادی عکس "جستجو و تکرار" میثم غیاثوند، با استقبال هنردوستان مقید به دستورالعملهای بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا مواجه شد تا همچنان، امید توامان حفظ تندرستی شهروندان و گرمی بازار مجامع هنری در دل اهالی هنر زنده بماند.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین، نمایشگاه انفرادی عکس "جستجو و تکرار" میثم غیاثوند، عصر روز جمعه، 10 مرداد ماه 1399 با حضور خالق آثار در نگارخانه بهارک افتتاح و 20 قطعه عکس در ژانر عکاسی خیابانی با موضوع کند و کاو در "فردیت خویشتن و دیگران" از دریچه دوربین تلفن همراه به نمایش گذاشته شد.

میثم غیاثوند، پدیدآورنده مجموعه "جستجو و تکرار" در بیانیه هنری نخستین نمایشگاه انفرادی عکس خویش آورده است که:

در هم شکستن یک موقعیت عادی، به لحاظ ساختار متعارف تصویری و تکنیک عسکبرداری، با انتخاب آگاهانه عکاسی سیاه و سفید، فقدان پرسپکتیو یا برعکس به کار گیری عامدانه آن برای بسط و گسترش نمایشی و روایی یک موقعیت شاید عادی در ذهن جا افتاده مثل قدم زدن یا نشستن، برخورد گاه سورئال و گاه مستند و برداشتهای شاید شاعرانه دیگر مثل عینیت گرایی عکاسی نسبت به تم تنهایی، زمان، پیوند زدن فیگورها با بافت زمان و ... .

اما قبل از تمام این مشخصه ها که حتما می توانند کارکرد یک عکس در معنای زیبایی شناسی فرم و محتوای آن باشد،

باید رجوع کرد به "خود" شخصیت عکاس.

شالوده عکسهای میثم غیاثوند حضور داشتن خود" است.

خود بودن چه به لحاظ باور و نگاه عکاس در وهله ی اول به روابط، مراودات و مشاهدات اطراف خودش و بعد این ثبت تصویری موجز و در عین حال شخصی به سوژه های در حال رفت و آمد، ایستادن، نگاه کردن و در نهایت راوی شرایط داستان آنها در قاب تصویر از نگاه ( خود ) بودن. خودم بودن عکاس با آنها، و بر عکس خود ما بودن افراد در فریم ها.

لازم به ذکر است که شرکت هفت الماس و مجموعه رزباد فیلم در برپایی نمایشگاه "جستجو و تکرار" مشارکت دارند.

همچنین، تمام علاقمندانی که از جدیدترین نمایشگاه هنرهای تجسمی برگزارشده در نگارخانه بهارک استقبال کردند، دستورالعملهای بهداشتی را مطابق با ابلاغیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران شامل پوشش ماسک و دستکش در مکان های عمومی رعایت کردند اتفاقی که تا هنگام اختتامیه رویداد، ساعت 21 روز چهارشنبه، 15 مرداد ماه 1399 ادامه خواهد یافت تا از سلامت برگزارکنندگان و مراجعه کنندگان صیانت و همزمان، رونق گیری محافل هنری همانند نگارخانه ها تضمین شود.

در انتها، مخاطبان، از روز شنبه، 11 مرداد ماه 1399 از ساعت 17 تا 21 می توانند برای مشاهده تصاویر برآمده از نگاه هنرمند جوان، میثم غیاثوند به نگارخانه بهارک واقع در میدان ونک، ده ونک، خیابان شهید صابری، کوچه یکم، پلاک یک مراجعه نمایند.

 

خبرنگار گیتی آنلاین: فرزاد جمشیددانایی

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: