پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
رابرت آر ردفیلد، مدیر فعلی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، 28 ژوییه/ 7 امرداد در گفت‌وگو با ای بی سی (ABC)، برای اولین بار پذیرفت که دولت ترامپ در تشخیص خطر کروناویروس جدید از اروپا کند عمل کرده است.

ردفیلد اعلام کرد: کروناویروس جدید اروپا پیش از این که آمریکا متوجه شود، این مساله رخ داده وارد ایالات متحده شد و تا زمانی که دولت آمریکا متوجه این تهدید شد و ممنوعیت سفر اروپایی ها به آمریکا را صادر کرد، احتمالا دو تا سه هفته گذشت و هر روز ۶۰ هزار نفر از اروپا وارد آمریکا شدند. این وضعیت به عامل اصلی شیوع کرونا در آمریکا تبدیل شد.

براساس یک گزارش تحلیلی که اخیرا از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا منتشر شد، آمریکا از ۱۳ مارس امسال ممنوعیت ورود مسافران اروپایی را اجرا کرد اما تا ۸ مارس ویروس کرونای جدید در بسیاری از مناطق مسکونی ایالت نیویورک شیوع یافت و تا ۱۵ مارس این ویروس در بسیاری از مناطق مسکونی سراسر آمریکا از جمله ایالات واشنگتن گسترش پیدا کرد.

در این مصاحبه ردفیلد نیز پذیرفت که دولت فدرال و وزارت بهداشت در مبارزه با شیوع بیماری با مشکلات بسیار رو به رو شده اند و در این باره اشتباهات زیادی داشته‌اند. اگرچه سعی در تعیین دقیق وضعیت بیماری شد، اما نتیجه ای به دست نیامد. اما وی همچنین ابراز امیدواری کرد که مردم بتوانند با یکدیگر هماهنگی و همکاری داشته باشند، چرا که تنها در این صورت امکان غلبه بر این بیماری وجود دارد. در حال حاضر، اصرار بر پوشیدن ماسک بهترین روش برای پیشگیری از آلوده شدن به این ویروس است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: