پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۷۸۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
نشست خبری - مطبوعاتی علی دهقان نژاد دبیر جامعه اسلامی کارگران لرستان بمناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار در موسسه خیّریه باب الحوائج کوی علی آباد برگزار شد .


به گزارش گیتی آنلاین ،  رسول پاکدل مدیرعامل موسسه خیریه باب الحوائج (ع) در مقام میزبان، خاطرنشان ساخت: موسسه باب الحوائج (ع) در سال ۱۳۸۶ با مجوز نیروی انتظامی و فرمانداری شهرستان خرم آباد آغاز به کار کرد و با توجه به اینکه محله علی آباد در حاشیه شهر قرار دارد ، جزء مناطق کم برخوردار و کمتر توسعه یافته محسوب می شود سعی براین شده که کارهای فرهنگی و عمرانی در این منطقه صورت گیرد .

وی افزود : سالهاست به کمک دوستان در کوی علی آباد گفتمان دینی ، کارگاه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اردوهای زیارتی و سیاحتی برای نوجوانان و جوانان، نمایشگاه های حجاب و عفاف و پیشگیری از اعتیاد ،برنامه های ورزشی برگزار و همچنین مشاوره های رایگان در حوزه های اجتماعی ، فرهنگی ، قضایی ، اقتصادی و حقوقی به اهالی علی آباد ارائه می گردد.

رسول پاکدل به فعالیت عمرانی موسسه باب الحوائج و دفتر تسهیلگری در کوی علی آباد گریزی زد : در کوی علی آباد به کمک دستگاه های اجرایی و خدماتی همچون شهرداری خرم آباد فعالیت های عمرانی بسیاری صورت گرفته و توانستیم با کمک گروه های جهادی  اقداماتی جهت ساخت حمام و سرویس های بهداشتی برای خانوارهای نیازمند داشته باشیم .

مدیرعامل موسسه باب الحوائج (ع) به عملکرد این موسسه در روزهای کرونا نیز اشاره کرد : در اوایل شیوع ویروس کرونا به کمک عزیزانی همچون علی نظری جوان جهادی شهر خرم آباد و خیّری بنام روح الله غیاثوند که کلیه مواد ضدعفونی معابر و اماکن عمومی را در اختیار ما گذاشت ، کار ضدعفونی و گندزدایی خانه به خانه در علی آباد استارت خورد و این کار خدا پسندانه چند روزی نگذشت که به درون شهر کشیده شد سپس دفاتر تسهیلگری و نیروهای جهادی دیگر پای کار آمدند ، دو کارگاه تولید ماسک را در کوی علی آباد و پشته مطهری به کمک اداره کل فنی و حرفه ای لرستان برپا نمودیم که روزانه بیش از ۲ هزار ماسک تولید و پس از ایزوله شدن بین مردم توزیع می شد و اقداماتی از این قبیل در روزهای سخت کرونا به این منطقه حاشیه نشین ارائه شده .

وی در ادامه بیان داشت : زمانی که ضدعفونی معابر در کوی علی آباد استارت خورد و به درون شهر راه یافت هیات تعزیه اعظم به کمک ما آمد و سپس هلال احمر ، مرکز بهداشت ، دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری با ما همکاری تنگاتنگی را آغاز کردند .

رسول پاکدل اذعان داشت : خیّرین پای کار آمدند و رزمایش همدلی را برگزار کردیم و خانوارهای آسیب دیده شناسایی و بسته ها و پک های معیشتی بین این خانواده های عزیز توزیع شد .

رسول پاکدل در پایان سخنان خود معتقد بود که کار جهادی هرگز نمی خوابد و تا پایان نابودی کامل ویروس منحوس کرونا مانند گذشته خدمتگزار مردم و قشر آسیب پذیر جامعه است .

گفتنی است در پایان جلسه رسول پاکدل طی حکمی از جانب علی دهقان نژاد دبیر جامعه اسلامی کارگران لرستان به عنوان عضو شورای این تشکل منصوب شد .


 خبرنگار : مریم نظری 
عکاس : هادی کردعلیوند 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: