پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۷۹۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
جعفرزاده ایمن آبادی:
قانون اخذ مالیات بر خانه خالی با تعریف مالیات همخوانی ندارد و منجر به گسترش عدالت اجتماعی نخواهد شد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس دهم در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین در مورد تعیین مالیات فوق العاده بر خانه های خالی اظهار داشت: یک کار تعجیلی و بدون کارشناسی در حال انجام است و داریم به سمتی پیش می رویم که هم اجرای عدالت را در بر ندارد و هم روی قاعده نیست.
وی مثال زد: مثلا یک نفر یک تخم مرغ دزدیده با کسی که یک میلیون تخم مرغ دزدیده در این مملکت هیچ فرقی ندارد. ببینید یک نفر یک خانه خالی دارد یک نفر ده تا و یک نفر هزار تا. 
جعفرزاده تاکید کرد: بین این افراد خیلی تفاوت وجود دارد ولی در قانون هیچ تفاوتی بین احتکار کنندگان مسکن وجود ندارد.
وی پرسید: خانه یعنی چی؟ مثلا کسی که یک سوئیت خالی دارد در یک شهر زیارتی و آن را برای پذیرایی  مهمانانش درنظر گرفته یا کسی که یک ساختمان را در جای دیگر در اختیار خودش گرفته است.
نماینده سابق مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود : از اینها که بگذریم تعریف مالیات یعنی اجرای عدالت، اجرای عدالت یعنی چی؟ یعنی از کسانی که ثروت زیادی دارند بگیریم و بیاوریم به کسانی بدهیم که کمتر دارند. این تعریف تمام دنیا از عدالت و مطابق شریعت اسلام است. این تصمیمات برای آن است که عدالت را در دنیا برقرار کنند.
وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که مالیات بر ثروت نباشد این امر اتفاق نمی افتد. شما بعد می خواهید بگویید ماشین، بعد موتور و دوچرخه ! شما ثروت را باید مدنظر قراردهید.
وی تصریح کرد : ما با مجلسی روبه رو هستیم که بدون تحقیق و بررسی صرفا می خواهد یک کاری انجام دهد.
من نمی گویم عایدی بر مسکن نباشد و مالیات گرفته نشود ولی من هیچ فرمول منطقی در این قانون نمی بینم.
من فکر نمی کنم که این قانون جواب بدهد چون کار کارشناسی و پخته نیست. همه جوانب را در نظر نگرفته و اگر به این نحو پیش برود اتفاق خاصی برای بی مسکن ها نمی افتد. شما دارید کسانی که مسکن خالی دارند را تنبیه می کنید که بفروشند خب این مالک مسکن خالی می گوید آقا باشد من این مسکن را می خواهم بفروشم و قیمتی را اعلام می کند بعد راهکار شما برای این شرایط چیست؟ هیچ برنامه ای نداریم. یعنی هر طوری که طرح را بررسی می کنیم می بینیم که اصلا جوانب امر درنظر گرفته نشده است. وی در پایان توصیه کرد: مجلس باید از مشورت کارشناسان وزارت راه و شهرسازی استفاده کند.
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: