پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۸۱۲
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: از آنجايي که بانك قرض‌الحسنه مهر ايران و ماهيت خدمات آن، كمك‌رساني به اقشار متوسط و ضعيف جامعه و توانمندسازي پايدار آن‌هاست، مأموريت و مسئوليت اجتماعي آن نيز بايد در راستاي تقويت معيشت اقشار ضعيف جامعه باشد.
به گزارش روابط عمومی بانک مهر ایران وی با اشاره به اقدامات و برنامه‌های مسئوليت اجتماعي اين بانک اظهار کرد: بانک مهر ايران اقدامات شايسته‌اي را براي توانمندسازي هموطنانمان در مناطق محروم انجام داده كه بيمه بازسازي و تجهيز نزديك به ۵۰۰ هزار خانه روستايي درمقابل حوادث و بلاياي طبيعي يكي از اين اقدامات است.

 

دکتر اکبری بیان داشت: وقوع بلایای طبيعي همچون سيل و زلزله و خسارت‌هاي ناشي از آن در نقاط مختلف کشور تلنگري براي توجه به ضرورت بيمه، به‌ويژه در مناطق روستايي است.

 

وی افزود: وقوع زلزله‌های مختلف مانند زلزله کرمانشاه تجربه تلخی بود تا ضرورت توجه به آینده‌نگري در مقابل حوادث و بلاياي طبيعي براي جبران خسارت‌هاي ناشي از آن زير ذره‌بين قرار گيرد؛ همچنين وقوع سيل در بيش از ۲۰ استان کشور بار ديگر ضرورت توجه به اين امر را به عنوان جايگزيني براي افسوس و رنج بعد از حادثه نشان داد.

 

مدیرعامل بانک مهر ایران ضمن تأکید بر اهمیت بيمه تصريح کرد: بيمه کالايي اجتماعي محسوب مي‌شود كه نقشي مهم و غير قابل انكار در تسريع و تسهيل جبران خسارت‌هاي ناشي از وقوع حوادث طبيعي مانند سيل و زلزله دارد، اما متأسفانه به دلايل مختلف كمتر مورد اقبال عمومي قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد: از آنجایی که بانک مهر ایران و ماهيت خدمات آن، کمک‌رساني به اقشار متوسط و ضعيف جامعه و توانمندسازي پايدار آن‌ها است، مأموريت و مسئوليت اجتماعي آن نيز بايد در راستاي تقويت معيشت اقشار ضعيف جامعه باشد.

 

دکتر اکبری افزود: در همین راستا، بانک مهر ایران برای اولين بار در کشور با هدف تسريع و تسهيل جبران خسارت‌هاي ناشي از وقوع بلاياي طبيعي مانند سيل و زلزله در روستاهاي كشور، توجه خود را بر روي بيمه حوادث خانه‌هاي روستايي معطوف كرد.

 

وی خاطرنشان کرد: در جریان بلایای طبيعي، آسيب‌هاي وارد شده به افراد، مثل يک کوه عظيم يخي است که قسمت اعظم آن زير آب قرار دارد و ديده نمي‌شود؛ بر اساس بررسي‌هاي انجام شده به هنگام وقوع يك حادثه مانند سيل و زلزله، دولت و نهادهاي وابسته در گام اول به دنبال رفع نيازهاي اوليه اقشار آسيب‌ديده و تأمين سلامت، خوراك، پوشاك و اسكان موقت آن‌ها است و مسائل مربوط به اقدامات زيرساختي از جمله احداث و بازسازي منازل هموطنان در گام‌هاي بعدي قرار مي‌گيرد كه معمولاً با وقفه چند ماهه و پس از تأمين مايحتاج ضروري اوليه آسيب‌ديدگان اتفاق مي‌افتد.

 

وی ادامه داد: به همین دلیل بانک مهر ایران با توجه به اينکه بيمه خانه‌هاي روستايي به‌عنوان راهکاري براي مديريت بحران و مُسکني براي كاهش دردهاي ناشي از حوادث طبيعي است، در راستاي مسئوليت‌هاي اجتماعي خود اقدام به بيمه نزديك به ۵۰۰ هزار خانه روستايي ۳ استان كمتر برخوردار كشور كرد تا همزمان با گام اول دولت و نهادهاي مربوطه براي تأمين مايحتاج مورد نياز مردم، گام دوم نيز با هدف كاهش آلام و فشارهاي رواني ناشي از حادثه همزمان برداشته شود.

 

مدیرعامل بانک مهر ایران تأکید کرد: در این برنامه، بانک تمام روستاهاي استان هاي سيستان و بلوچستان، خراسان جنوبي و ايلام را تحت پوشش بيمه حوادث و بلاياي طبيعي قرار داده است.

 

وی افزود: در این طرح، علاوه بر ساختمان مسکونی، اثاث منزل روستایيان نيز تحت پوشش بيمه قرار گرفته است.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: