پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰
گزارش ویدیویی؛
گیتی آنلاین - کرمانشاه - در پی گزارش های مردمی در خصوص تصرف املاک عمومی به بهانه گسترش پارکینگ عمومی خبرنگار ما به سراغ این پارکینگ رفته است تا از چند و چون ماجرا ببیندگان را آگاه سازد.
محمد حقیقی راد - تصرف عدوانی معابر و خیابان ها توسط عده ای سود جو در کرمانشاه بیداد میکند

متاسفانه طی چند سال گذشته به علت عدم نظارت دستگاه های ذیربط پدیده تصرف عدوانی معابر و حتی خیابانها در کرمانشاه توسط عده ای سود جو به معظل برای شهروندان تبدیل شده و علی رغم تاکیدات رئیس کل محترم دادگستری و دادستان محترم کرمانشاه در رفع تصرفات غیر قانونی توسط دستگاه های ذیربط هنوز شاهد مسدود شدن کوچه های بن بست و حتی خیابانها به کوچه باغ و پارکینگ در سطح کرمانشاه هستیم!

اگر خاطر شهروندان گرامی یاری دهد چندی پیش گزارشی از یک کوچه در خیابان دلگشا(بن بست نرگس) که توسط اهالی محل مسدود شده بود را تهیه و به نظر مردم شریف و مسئولین کرمانشاه رساندیم که شهردار منطقه قول مساعد دادند تا هر چه سریعتر گوچه فوق از تصرف خارج گردد.لذا، تاکنون اقدامی از سوی شهردار منطقه ندیده ایم که امیدوار هستیم این مطالبه ساکنین محل محقق گردد!

لاکن،متاسفانه در فرهنگیان فاز 2 هم فردی سود جو اقدام به دایر کردن پارکینگ خودرو های سنگین نموده که جدای از این تخلف که پارکینگ خودرو های سنگین به جهت ایجاد ترافیک و مشکلات عبور مرور برای شهروندان می بایست در خارج از شهر دایر گردد، در اقدامی تعجب برانگیز برای گسترش پارکینگ و سود جویی بیشتر یک خیابان 15 متری و یک کوچه 10 متری را در تصرف خود درآورده و شهرداری منطقه 5 کرمانشاه علی رغم اطلاع از این موضوع طی چند سال گذشته سکوت معنا داری را پیشه کرده است و همین امر موجب تضییع حقوق شهروندان منطقه فرهنگیان فاز 2 شده است! 

در صورتی که طبق ماده 24 قانون مدنی هیچ کس نمی تواند کوچه هایی را که آخر آن مسدود نیست را تملک کند و باز در تبصره 6 ماده 96 قانون اصلاح شهرداری مصوبه 1345 نیز به صراحت اعلام می دارد "اراضی کوچه های عمومی،میدانها،پیاده روها،خیابانها،و به طور کلی معابر و بستر رودخانه ها و درخت های معابر عمومی واقع در محدوده هر شهر که مورد استفاده عموم است ملک عمومی محسوب و در مالکیت شهرداری است.

حال سئوال اینجا است که چرا شهرداری منطقه علی رغم اطلاع از این قانون چنین اجازه و مجوزی به مالک پارکینگ فرهنگیان فاز 2 داده است که مشتاقانه در انتظار پاسخ شهردار منطقه و شهردار کرمانشاه جناب سعید طلوعی هستیم!

در خاتمه و با توجه به حساسیت دستگاه قضایی استان نسبت به تصرف اراضی عمومی، از رئیس کل دادگستری و دادستان کرمانشاه انتظار داریم به عنوان مدعی العموم به این مسئله ورود کنند و با مسببین و مدیران شهرداری که چنین اجازه ای به مالک پارکینگ فوق داده اند برخورد مقتضی بعمل آورند.

این گزارش ویدیویی را در ادامه ببینید 

">javascript:

نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: