پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۵
شروتی سارکار خبرنگار خبرگزاری رویترز اخیرا در مقاله خود نوشت: "قبل از شیوع کرونا، آمریکا موتور اصلی رشد اقتصاد جهانی بود، اما در حال حاضر به خطر بزرگ ایجاد رکود اقتصاد جهانی تبدیل می شود."

با آن که فدرال رزرو آمریکا تدابیر تحریک کننده بی رویه در پیش گرفته، اما بازهم نمی تواند جلوی سقوط اقتصاد این کشور را بگیرد. شاخص دلار اخیرا به پایین ترین سطح در 2 سال گذشته رسیده، شمار بیکاران ثبت شده پس از ماه مارس تا کنون به بیش از 51 میلیون رسیده، تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری به 32.9 درصد منفی کاهش یافته است.

تحلیلگران بر این باورند که مضحک ترین و جدی ترین اشتباه این دولت فعلی آمریکا، سیاسی کردن شیوع کروناست، نه مقابله علمی با آن. روزنامه گاردین، 3 اگوست/ 13 امرداد در مقاله ای اعلام کرد: دروغ های مقامات آمریکایی درباره کرونا به مدت 5 ماه ترویج یافته و این علت اصلی عدم مهار اپیدمی کرونا و سقوط شدید اقتصادی به شمار می رود.

امسال، سال انتخابات آمریکاست. بسیاری از سیاستمداران آمریکا، رفاه و جان مردم و آینده این کشور را قربانی به دست آوردن آرا برای خود کرده اند. استفان والت استاد رشته مناسبات بین المللی دانشگاه هاروارد با انتشار مقاله ای اظهار داشت: ناتوانی و مقابله بسیار بد مقامات آمریکا با کرونا تاثیرات بلندمدتی ایجاد کرده و جهان را بر هم زده اند.

آمریکا در مقابله با کرونا، نه تنها از انجام مسوولیت خود به عنوان کشور بزرگ شانه خالی کرده، بلکه به تخریب همکاری جهانی در مبارزه با کرونا پرداخته است، طوری که این کشور نه تنها در مرحله حساس از سازمان بهداشت جهانی خارج شده و از سرمایه گذاری در پروژه همکاری بین المللی برای تحقیق و تولید واکسن خودداری کرده، بلکه درصدد است دو شرکت تحقیق و تولید واکسن آلمان و فرانسه را خریداری کند و یا از اولویت در خرید واکسن آن ها برخوردار شود. رییس صندوق سازمان ملل در این باره گفت: آمریکا در حال تخریب تلاش جهانی در مبارزه با کروناست و همه را در خطر قرار داده است.

آمریکا به عنوان یگانه ابرقدرت جهان، اعتبار و قوه رهبری جهانی خود را از دست می دهد و این امر به سبب انگیزه "اول آمریکا"، یک جانبه گرایی و قلدری و استبداد این کشور است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: