پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۴۹۴۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت :از ابتدای امسال تاکنون کار ردیابی سوسک سرخرطومی خرما در سطح حدود ۲۰ هزار هکتار ومبارزه با این آفت قرنطینه ای در سطح ۸ هزار هکتار به انجام رسیده و روند این اقدام همچنان در طول سال ادامه خواهد داشت .
گیتی آنلاین_ به نقل از روابط عمومی،مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت :از ابتدای امسال تاکنون کار ردیابی سوسک سرخرطومی خرما در سطح حدود ۲۰ هزار هکتار ومبارزه با این آفت قرنطینه ای در سطح ۸ هزار هکتار به انجام رسیده و روند این اقدام همچنان در طول سال ادامه خواهد داشت.
غلامحسین تیموری اذعان داشت: آفت سرخرطومی خرما علاوه بر خسارت مستقیم که تغذیه لارو آفت از تنه درخت و آوندهای آن است و عامل ورود عوامل قارچی و باکتریایی به داخل تنه بوده که درنهایت درصورت عدم مبارزه به موقع باعث مرگ درخت می شود.
وی افزود: سال گذشته نیز پایش سوسک سرخرطومی خرما در بیش از ۵۹ هزار هکتار و مبارزه با آن در سطح ۲۶ هزار هکتار  اجرایی گردیده است.
تیموری به همه کشاورزان نخل کار تاکید کرد : با توجه به پراکندگی درختان آلوده در سطح نخلستانها می‌بایست تمامی درختان آلوده توسط تکنسین های ماهر مورد بازبینی قرار گیرد.
گفتنی است، مبارزه شیمیایی با قرص‌های فسفید آمونیوم واستفاده از فرمون سوسک راههای مبارزه با این آفت  است.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: