پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۰۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۹
در دیدار مدیر کل امور مالیاتی با منوچهر اسبکوه رئیس اتاق اصناف، هادی ملکشاهی گفت: مالیات بر عدم آگاهی مودیان از قوانین، بدور از عدالت مالیاتی است.

به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی امور مالیاتی لرستان ، منوچهر اسبکوه با اشاره به نقش مثبت بازاریان در بزنگاه‌های تاریخی چون انقلاب و جنگ، ابراز داشت: سیل، تحریم و کرونا فرصت برنامه ریزی اقتصادی از بازاریان استان را گرفته است و انتظار می‌رود در این اثنی، کسبه و بازاریان بیش از پیش مورد حمایت نهادهای دولتی از جمله اداره کل امور مالیاتی قرار بگیرند.

هادی ملکشاهی مدیرکل امور مالیاتی نیز با اشاره به سیاست تسامحی خود نسبت به مودیان استان، اذعان داشت: سازمان امور مالیاتی نیز بخاطر شرایط ویژه بازار  تاکید بر تساهل با مودیان دارد‌.

ملکشاهی در تصدیق صحبت‌های خود به سهم ۸درصدی کسبه بازار از درآمدهای مالیاتی استان اشاره کرد که در قیاس با دیگر درآمدهای مالیاتی رقم چشم‌گیری نیست.

مدیرکل امور مالیاتی در ادامه با اشاره به آخرین فرصت اظهارنامه مالیاتی افراد حقیقی و صاحبان مشاغل تا ۳۱ مردادماه، ابلاغ الکترونیک  و دستورالعمل تبصره ماده صد را منطبق با شرایط اقتصادی استان و پروتکل‌های بهداشتی کرونا دانست.

وی در ادامه گفت: ابلاغ الکترونیک مشکلات  موجود در خصوص ارسال و ابلاغ اوراق مالیاتی را از بین برده و مودیان می‌تواند با حذف ساز و کارهای سنتی و نشانه‌گذاری(تیک زدن) ابلاغ الکترونیک به هنگام پر کردن اظهارنامه از مزایای این فرصت استفاده نمایند‌.

وی با اشاره به احترام سازمان امور مالیاتی به حقوق مودیان، فعال سازی ابلاغ الکترونیکی را منوط به درخواست مودیان دانست که علاوه بر سهولت کار مودی مالیاتی، موجبات فراغ بال اداره کل امور مالیاتی را در رصد فرارهای مالیاتی فراهم می‌آورد.

هادی ملکشاهی با اشاره به درصد بالای توافق کسبه در سال گذشته که بالغ بر ۷۰ درصد مودیان صنفی را متشکل می‌شد دستورالعمل تبصره ماده صد را فرصتی برای مودیان استان دانست و گفت : آمار بالای طبقات پایین مالیاتی در استان  و عدم تغییر مالیات مودیان تا سقف ۲۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال مالیاتی نسبت به سال گذشته فرصتی برای درصد بالایی از مودیان و کسبه استان بوجود آورده است تا از این فرصت استفاده کنند.

مدیر کل امور مالیاتی گفت:ما مالیاتی را که بواسطه عدم آگاهی مودیان از قوانین و مقررات وصول می‌شود را عادلانه  ندانسته و همواره می‌کوشیم تا در خصوص حقوق حقه  مودی، اطلاع رسانی جامع  به عمل آید از این رو در تمامی ادارات استان برای مودیان، مشاور مالیاتی گذاشته‌‌ایم و مضاف بر کار تبلیغات، انتظار می‌رود از ظرفیت بالای اتاق اصناف در اطلاع رسانی به اتحادیه‌ها و کسبه استان که بالغ بر ۳۷ اتحادیه و ۱۷ هزار واحد صنفی هستند استفاده شود.

وی در انتها اذعان داشت: مودیانی که اظهارنامه مالیاتی خود را پر کرده‌اند برای استفاده از ظرفیت تبصره ماده صد می‌توانند تا ۳۱ مرداد ماه با مراجعه به سایت www.tax.gov.ir 
اظهارنامه خود را به توافق تبدیل کنند.

خبر : شیرزاد بسطامی
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: