پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۵۰۲۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
مدیر آموزش و پرورش شهرستان تایباد گفت: ساخت شش دبستان 6 کلاسه، دو دبیرستان 3 کلاسه و یک دبستان 2 کلاسه، با همت و مشارکت خیرین نیک اندیش از جمله اقدامات عمرانی دستگاه تعلیم و تربیت در این شهرستان می باشد.

احمد برزخی فریمانی با اشاره به آغاز سال تحصیلی 1400-1399 با شعار سال سلامت جویی، مهارت ورزی، تحول آفرینی اظهار داشت:  نرخ پوشش تحصیلی این شهرستان در مقطع ابتدایی 98 درصد می باشد.

وی با اشاره به فعالیت بیش از یک هزار و 251 کلاس درس فعال در قالب 206 آموزشگاه برای سال تحصیلی 1400-1399 افزود: یک هزار و 600 همکار فرهنگی در آموزش و پرورش تایباد مشغول فعالیت می باشند که با توجه به افزایش جمیت دانش آموزی در سال تحصیلی آینده پیش بینی می کنیم با کمبود 370 نفر نیروی انسانی مواجه باشیمکه این رقم نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

برزخی فریمانی با بیان اینکه آموزش و پرورش تایباد برای سال تحصیلی آینده با افزایش حدود 6 درصدی ثبت نام در سطح مدارس رو به رو خواهد بود گفت: تا این لحظه طبق گزارشات اخذ شده شاهد ثبت نام حدود 19 هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی، 6 هزار دانش آموز در مقطع متوسطه اول و  بیش از 2 هزار و 600 دانش آموز در مقطع متوسطه دوم در سطح شهرستان هستیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان تایباد در خصوص وضعیت پروژه های عمرانی شهرستان اظهار داشت: ساخت شش دبستان 6 کلاسه، دو دبیرستان 3 کلاسه و یک دبستان 2 کلاسه، با همت و مشارکت خیرین نیک اندیش از جمله اقدامات عمرانی دستگاه تعلیم و تربیت در این شهرستان می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به وضعیت بهسازی و تعمیر فضاهای آموزشی و پرورشی آموزش و پرورش شهرستان تایباد با مشارکت خیرین نیک اندیش واداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان گفت: آسفالت 2 آموزشگاه از جمله اقدامات بهسازی فضاهای آموزشی و پرورشی این شهرستان می باشد.

برزخی فریمانی کمبود نیروی انسانی، مشکلات ایاب و ذهاب همکاران و افزایش قیمت حامل های انرژی با توجه به پراکندگی جغرافیایی شهرستان، بافت فرسوده قریب به 50 درصد مدارس ، کمبود اعتبار برای اجرای برنامه های کیفیت بخشی آموزشی و همچنین استخدام نیروهای غیر بومی به شهرستان و عدم ماندگاری آنها در شهرستان را از جمله چالش های آموزش و پرورش  شهرستان تایباد دانست.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش گفت: در راستای برنامه توسعه متوازن، قریب به 42  درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

مدیر آموزش و پرورش تایباد با اشاره به اینکه از اولین روزهای تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا، آموزش های مجازی در شهرستان آغاز شد، بیان کرد: در این راستا هماهنگی های لازم برای فعال سازی اینترنت رایگان مدارس به منظور دسترسی و پوشش هرچه بیشتر دانش آموزان به شبکه شاد انجام و مبلغ 320 میلیون ریال برای کمک به هوشمند سازی مدارس اختصاص داده شد.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به توفیقات آموزش و پرورش تایباد اظهار داشت: کسب چندین رتبه برتر استانی در ارزیابی سرگروه های آموزشی و کسب عناوین برتر مسابقات فرهنگی هنری از جمله توفیقات آموزش و پرورش تایباد در سال تحصیلی 1399-1398 می باشد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: