پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۵۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
برگزاری ششمین دوره مسابقه عکاسان سینمای ایران بصورت غیر حضوری و فقط با ارسال آثار و فرم مربوطه به دبیرخانه ششمین مسابقه عکس سینما صورت پذیرد . در این دوره، مراسم جشن عکاسان سینما برگزار نخواهد شد و اعلام عکاس برگزیده و اهدای تندیس مسابقه عکس،از طریق سایت های خبری،نشریات و شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی خواهد شد .


به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان سینما،در پی شیوع بیماری کرونا و نزدیک شدن به زمان برگزاری مسابقه عکس عکاسان سینما به رسم هر سال،ما را بر آن داشت تا برگزاری این دوره از مسابقه عکس سینما بصورت غیر حضوری و فقط با ارسال آثار و فرم مربوطه به دبیرخانه ششمین مسابقه عکس سینما صورت پذیرد . در این دوره، مراسم جشن عکاسان سینما برگزار نخواهد شد و اعلام عکاس برگزیده و اهدای تندیس مسابقه عکس،از طریق سایت های خبری،نشریات و شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی خواهد شد .

درمتن فراخوان ششمین جشن عکاسان سینمای ایران آمده است:

برپائی مسابقه با هدف ارتقا سطح دانش فنی ، هنری و تجربی هنرمندان و مورد نقد و قضاوت قرار گرفتن از سوی سایرین و به اگاهی رسیدن در زمینه جایگاه خود در بین دیگران ، برگزار می شود.عکس ، عکاس و عکاسی همواره دغدغه و مسئله مان بوده و خواهد بود.

خود باوری ، اعتماد بنفس ، ایمان و اعتقاد به راهی که شروع کرده ایم ، از بزرگترین دستاورهای این مسابقه است . کمی و کاستی ها در بهترین شرایط نیز همواره جلوه می نماید ، اما با همین حداقل ها نیز می توان شرایطی فراهم سازیم تا ارزش ، شان و جایگاه مان حفظ شود.

1-شرکت در ششمین مسابقه عکس سینمای ایران برای تمامی عکاسان سینما امکان پذیر می باشد.

تبصره : عکس فیلمهای که توسط عکاسان غیر عضو انجمن عکاسان سینما عکاسی شده ،و گواهی فعالیت موقت از سوی انجمن عکاسان برای ایشان صادر نگردیده است ، پذیرفته نخواهد شد .

2-آثار ارسالی می بایست از فیلم های سینمایی تولید یا اکران شده در فاصله زمانی 1 فروردین 98 تا 29 اسفند 98 باشند . آثاری که در دوره های قبل ارسال شده باشند ، پذیرفته نخواهد شد.

3-آثار ارسالی می بایست به صورت مجموعه عکس از هر فیلم سینمائی بصورت پنج عکس صحنه و سه عکس پشت صحنه باشد.

تبصره : هر عکاس می تواند با هر تعداد مجموعه عکس در مسابقه شرکت نماید. الویت بندی عکسها و مجموعه ها به عهده صاحبان آثار بوده و می بایست حتما توسط ایشان مشخص گردد.

حداقل رزولوشن فایلها JPG-مجموعه عکسها به صورت فول کادر و فقط با فرمت 6 مگا پیکسل و 300 دی پی آی باشند. مجموعه ها بصورت جداگانه با ذکر مشخصات عکاس و فیلم بر روی لوح فشرده تحویل گرفته خواهد شد .نیازی به چاپ عکسها نیست .

5- ادیت عکسها تا جائی که اصالت آن را از بین نبرد بلامانع است . ترکیب و کولاژ پذیرفته نمی شود.

6- شرکت کنندگان با ارسال آثار خود اعلام می دارند که عکسهای ارسالی متعلق به ایشان بوده و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهده فرستنده آثار است و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست.اما در صورت وقوع چنین امری، هر گونه عنوان ، جایزه و امتیازی که به ارسال کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.

7- از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می گیرد ، لذا فیلمهایی که دارای چند عکاس است ، با یکدیگر توافق کرده فقط یک نفر را بعنوان عکاس آن فیلم انتخاب نمایند . در نهایت از هر فیلم فقط یک عکاس مجاز به ارسال عکسهای آن فیلم است .

10-حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی،تبلیغاتی و انتشاراتی و چاپ کتاب با رعایت حقوق معنوی برای عکاس محفوظ است.

11- فایلهای دریافتی که فاقد فرم تکمیل شده شرکت در ششمین مسابقه عکس سینمای ایران باشند ، پذیرفته نخواهند شد.

12- شرکت کنندگان می بایست اطلاعات هر مجموعه شامل خلاصه داستان فیلم (در حد دو سطر ) سال ساخت ، تهیه کننده ،کارگردان ، بازیگران اصلی ، فیلمبردار، طراح صحنه و لباس و طراح چهره پردازی را در فرم مربوط به ثبت نام ذکر نمایند .

13-ارسال آثار به منزله پذیرش همه مقررات مسابقه بوده و تصمیم گیری در خصوص موارد پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده و مورد قبول شرکت کننده است .

14-مهلت ارسال آثار: از روز دوشنبه 20 مرداد ماه 1399 تا روز دوشنبه 10 شهریور ماه 1399 و غیر قابل تمدید خواهد بود.

دریافت آثار: همانگونه که ذکر شد ، آثار بر روی لوح فشرده با مشخصات ذکر شده ، به همراه فرم تکمیل شده شرکت در ششمین مسابقه عکس سینمای ایران ، درون پاکت در بسته که نام شرکت کننده بر روی آن نوشته شده ، تحویل میز کانتر اطلاعات ساختمان شماره یک خانه سینما به آدرس خیابان بهار خیابان سمنان شماره 29 شود.

در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با شماره تلفن : 09107893638 خانم شیربانی تماس حاصل فرمائید.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: