پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۰۹۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
آصفری خبرداد:
با تصویب قانون جدید زنان هم می توانند رئیس جمهور شوند.
نایب رئیس کمیسیون شورا‌های مجلس گفت: در اصلاحیه جدید که رجل سیاسی تعریف شده است مقرر شده که نامزد‌های خانم هم بنوانند در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کنند و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوند.

محمدحسن آصفری نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی، درباره اصلاح ساختار انتخابات، اظهار داشت: اصلاح ساختار انتخابات ریاست جمهوری در کمیسیون شورا‌ها درحال بررسی است در این اصلاح برای بحث سواد محدودیتی در نظر گرفتیم.
وی ادامه داد: کسانی که می‌خواهند نامزد ریاست جمهوری شوند باید حداقل مدرک قوق لیسانس داشته باشند که همانند دوره‌های پیش هر کسی برای ثبت نام اقدام نکند.
نایب رئیس کمیسیون شوراها مجلس گفت: مهمترین اصلاح قانون انتخابات تعریف کردن رجل سیاسی است؛ یعنی کمیسیون قصد دارد که رجل سیاسی را به صورت جزیی تعریف کند تا مشخص شود که یک رجل سیاسی چه خصوصیاتی باید داشته باشد.
وی افزود: تعریف قانون از رجل سیاسی این است که کسانی که معاون رئیس جمهور، نماینده دو دوره مجلس، وزیر و افراد سیاسی که مناصب داشته‌اند می‌توانند در انتخابات شرکت کنند و رجل سیاسی هستند.
آصفری بیان داشت: در اصلاحیه جدید که رجل سیاسی تعریف شده است مقرر شده که بانوان هم بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کنند و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوند.
نایب رئیس کمیسیون شورا‌های مجلس در پایان گفت: طرح اصلاح انتخابات به صورت تدریجی در کمیسیون درحال بررسی است و امیدوار هستیم تا انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری برسد.
خبرگزاری دانشجو
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: