پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳
محمد چیت سازی، کارگردان و تهیه کننده نمایش " اسم" عنوان کرد:
محمد چیت سازی ملقب به نادر دلشاه، کارگردان و تهیه کننده نمایش " اسم" در گفتگویی کوتاه با پایگاه خبری گیتی آنلاین، از بخشی از داستان این نمایش پرده برداشت و از مشکلاتی گفت که با شیوع ویروس کرونا در ماههای اخیر گریبانگیر گروه های نمایشی شده است.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین، محمد چیت سازی ملقب به نادر دلشاه، کارگردان و تهیه کننده نمایش " اسم"، داستان را اینگونه بیان کرد: اسم شما به شما شکل و رنگ می دهد یا شما به اسمتان؟ داستان نمایش در مورد تعصبات و اعتقادات دو طرز تفکر چپ و راست است که در حقیقت، هیچ کدام، حرفهای خودشان را قبول ندارند و از چیزهایی دفاع می کنند که دوست دارند و منفعتی برایشان به همراه می آورد. آنها با هم بحث و گفتگو می کنند و در مقابل عقاید یکدیگر می ایستند ولی به راستی، درست و غلط چیست؟

وی درباره مشکلات به روی صحنه بردن این نمایش گفت: مشکلات بسیاری گریبان گیر من بوده است، چه به دلیل نبود سرمایه گذار و تیم تهیه و پشت صحنه، چه به دلیل انجام همزمان چندین مسئولیت از جمله تهیه کنندگی، کارگردانی، دراماتوژی، بازی خودم در این نمایش، طراحی صحنه، حتی تداراکات و بسیاری از مسائل دیگر.

او افزود: شیوع پدیده ای بنام کرونا، مشکلات زیادی برای کار و اجرا بوجود آورد که شامل طولانی شدن و بلاتکلیفی تمرینات، عقب افتادن زمان اجرا و جابجایی بازیگران شد که در نتیجه، هزینه های سنگینی روی دوش گروه نمایشی گذاشت و عدم استقبال از اثری را در پی داشت که به گفته تماشاچیان، نمایشی قابل قبول، قابل تامل و سرگرم کننده است.

محمد چیت سازی تا کنون در حوزه تئاتر، در آثار متفاوتی در جایگاه کارگردان، تهیه کننده، دراماتورژ و بازیگر حضور داشته و به صورت خصوصی و همچنین، در آموزشگاههای گوناگون، به تدریس دوره های کارگردانی تئاتر، بازیگری تئاتر، تصویربرداری، فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی پرداخته است.

نمایشنامه "اسم" نوشته ماتیو دولاپورت و الکساندر دولاپتولیر با ترجمه شهلا حائری است که در سال ۲۰۰۹، در فرانسه به چاپ رسید و اولین بار، بوسیله همین نویسندگان در تئاتر فرانسه به روی صحنه رفت که مورد استقبال گسترده قرار گرفت به طوری که در سال ۲۰۱۲، نیز فیلمی با همین نام به کارگردانی نویسندگان این نمایشنامه، ماتیو دولاپورت و الکساندر دولاپتولیر ساخته شد و جوائز متعددی از جمله سزار را دریافت کرد.

ماتیو دولاپورت و الکساندر دولاپتولیر، دو دوست بسیار صمیمی و همکار در تمام پروژه ها هستند. آنها، هر دو، در سال 1971 در شهر پاریس کشور فرانسه چشم به جهان گشودند و علاوه بر نمایشنامه نویسی، دستی در فیلمنامه نویسی و کارگردانی نیز دارند.

 

عوامل و بازیگران نمایش "اسم" عبارتند از:

نویسندگان : ماتیو دولاپورت و الکساندر دولاپتولیر، مترجم: شهلا حایری، دستیار کارگردان: سحر اسدی، طراح گریم: ابوالفضل خسروجردی، کارگردان: محمد چیت سازی (نادر دلشاه)، تهیه‌کننده: محمد چیت سازی (نادر دلشاه)، بازیگران: (به ترتیب ورود) حسام حسینی، سارا شاه مرادی، حامد صالح پور، محمد چیت سازی (نادر دلشاه)، فرنیا احمدوند و سعید عابدی، مدیر صحنه: لاله سیر، عکاس: امیر رضا دهنادی، طراح صحنه: امیر رضا دهنادی، طراح لباس: امیر رضا دهنادی، طراحی نور: امیررضا دهنادی، منشی صحنه: سعید عابدی، طراح پوستر: محمد چیت سازی (نادر دلشاه) ،طراح گریم: ابوالفضل خسروجردی و مجری گریم: نینا رستمی.

این نمایش از 13 تا 31 مرداد ماه 1399، ساعت 21 در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی به روی صحنه می رود.

 

خبرنگار گیتی آنلاین: پیام احمدی کاشانی/ عکس حاشیه خبر: پیام احمدی کاشانی


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: