پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۵۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۴
رئیس هیأت فوتبال استان کرمانشاه مطرح کرد:
گیتی آنلاین - کرمانشاه - علیرضا محبی زنگنه رئیس هیأت فوتبال استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه از محدودیت زمینهای فوتبال در جنوب شهر ابراز نارضایتی کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری گیتی آنلاین علیرضا محبی زنگنه ریس هیأت فوتبال استان در نشست خبری که بمناسبت تجلیل از ورزشی نویسان استان برگزار شد گفت : با وجود بیش از ۴۰ زمین مناسب  چمن طبیعی و مصنوعی  فوتبال در سطح استان متاسفانه در مناطق جنوبی شهر کرمانشاه بسیاری از جوانان این مناطق از یک زمین مناسب محروم هستند و از مسوولان ورزش استان تقاضا داریم که با رایزنی با ارگانهای مربوطه خصوصا اداره منابع طبیعی زمینهای مناسبی را جهت احداث زمین فوتبال به جوانان این شهر هدیه کنند.
این مسوول تاکید کرد در شهر پر جمعیتی مانند کرمانشاه که بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار جمعیت دارد تراکم زمینهای فوتبال متناسب نیست و در مناطق جنوبی شهر عملا حتی یک زمین مناسب چمن دولتی وجود ندارد و امیدواریم مسوولان ورزش و مدیریت ارشد به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.

 محبی زنگنه تصریح کرد خوشبختانه در سالهای اخیر  اداره ورزش و جوانان استان توجه ویژه ای به احداث زمین فوتبال در شهرستانها و مناطق کم برخوردار داشته است و در همین راستا زمینهای بسیار خوب و استانداردی ساخته شده است که نمونه بارز آن زمین چمن مصنوعی فوتبال در یکی از روستاهای محروم شهرستان پاوه بود که در سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا هم مورد توجه قرار گرفت.


فوتبال بانوان استان سرشار از استعداد
وی تصریح کرد در سالهای اخیر توانسته این استان کرمانشاه را به مرکز استعداد یابی غرب کشور تبدیل کنیم که این عنوان در اختیار همدان بود ، از همین‌رو در این سالها  استعدادهای بسیاری در سطح استان در بین آقایان و بانوان کشف شده است و سال گذشته نیز تیم دختران کرمانشاه بعنوان مقام نخست استعدادهای برتر کشور دست یافت که این روند نشان از وجود پتانسیل های فراوان در میان  بانوان استان است که از مسولان خواهشمندیم جهت ارتقا این ورزش محبوب امکانات بیشتری را در اختیار بانوان قرار دهند که مهمترین آن مناسب سازی زمینهای فوتبال ساخته شده و در دست احداث جهت تمرین و مسابقات بانوان است .
وی وجود بیش از ۴۰ زمین فوتبال در سطح استان را نشان از توجه ویژه مسولان به این ورزش دانست و افزود با وجود اینکه در بیشتر شهرستانهای استان زمینهای خوبی در اختیار داریم ولی متاسفانه تقریبا تمام این زمین‌ها برای بانوان مناسب نیستند و بسیاری از بانوان فوتبالیست استان در این خصوص با محدودیت روبرو هستند.

رئیس هیأت فوتبال استان خاطر نشان کرد : با وجود اینکه یک مجموعه ورزشی کاملا خصوصی برای بانوان در شهر کرمانشاه وجود دارد که از این حیث در کشور استثنا است اما متاسفانه در شهرستانها چنین امکاناتی در اختیار بانوان قرار ندارد و همین امر باعث شده است با وجود استعدادهای بسیار خوبی که در میان بانوان شهرستانی وجود دارد ، بسیاری از آنها در لیگ های معتبر و در تیم های خارج از استان بازی کنند .

محبی حضور بیش از ۲۱ بازیکن در سطح یک فوتبال و فوتسال بانوان کشور را نشان از پتانسیل بالای بانوان استان در زمینه فوتبال دانست و تاکید کرد : اگر محدودیت های تمرین و اسپانسرینگ در استان وجود نداشت قطعاً می توانستیم یک تیم بسیار قوی از بانوان را در لیگ برتر فوتبال و فوتسال بانوان داشته باشیم.

محبی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عملکرد این هیأت در سال گذشته افزود : در سال ۹۸ لیگ برتر استان با حضور ۱۰ تیم و بصورت رفت و برگشت برگزار شد که با شیوع ویروس کرونا این لیگ در دوهفته مانده به پایان تعطیل شد و تیم سرپل ذهاب با ۳۷ امتیاز به قهرمان شد و تیم های کرمانشاه و روانسر با ۳۱ امتیاز مشترکا دوم شدند.

وی ادامه داد لیگ برتر فوتسال نیز با ۸ تیم برگزار شد و لیگ فوتبال امید نیز به دلیل نبود تیم کافی برگزار نشد .
محبی افزود لیگ فوتبال جوانان با ۱۴ تیم و در دو گروه و لیگ نوجوانان با ۱۰ تیم و در دو گروه برگزار شد.

ریس هیأت فوتبال استان تصریح کرد لیگ های زیر ۱۷ ، ۱۵ ، ۱۴ ،۱۳ و۱۲ سال نیز در سال گذشته انجام شد .

وی افزود مسابقات جام حذفی نیز در استان به دلیل عدم امکانات کافی برگزار نمی شود و تیم دوم لیگ برتر به مسابقات حذفی کشور اعزام می شود .

محبی تاکید کرد از سال ۸۷ که در هیات فوتبال استان مشغول به فعالیت بوده ام تمامی لیگ ها را هرساله انجام داده ایم.

 میزبانی مسابقات غرب آسیا از دست رفت
علیرضا محبی در بخش دیگری از سخنانش از رایزنی برای میزبانی یکی از جام‌های نوجوانان یا جوانان غرب آسیا در سال گذشته خبر داد و گفت : در سال ۹۸ تلاش بسیار زیادی را کردیم که یکی از مسابقات قهرمانی جوانان یا نوجوانان غرب آسیا را در کرمانشاه برگزار کنیم اما با بررسی های که کارشناسان AFC از امکانات استان داشتند متاسفانه به دلیل نبود پنج هتل ۵ ستاره برای حضور تیم ها و همچنین استاندارد نبودن سیستم روشنایی ورزشگاه ۱۵ خرداد کرمانشاه متاسفانه درخواست میزبانی ما پذیرفته نشد.

محبی در ادامه این نشست اشاره ای نیز به برگزاری کلاسها و کارگاههای ویژه ارتقا مربیگری و داوری فوتبال در سطح استان داشت و تصریح کرد در سال ۹۶ هیأت فوتبال استان ۹ کلاس مربیگری ٬ ۱۴ اعزام بانوان به کلاس‌های مربیگری سطح A و B را داشتیم و هشت بانوی کرمانشاهی توانستند مدرک مربیگری سطح 1و 2 فوتبال را بدست بیاورند.

وی افزود در سال 97 نیز 13کلای مربیگری و 4 کلاس داوری توسط هیأت فوتبال برگزار شد.

محبی بیان کرد در سال 98 نیز  7 کلاس مربیگری درجه 3  برگزارشد و به دلیل شیوع بیماری کرونا چندین کلاس مربیگری و داوری بانوان و آقایان نیز برگزار نشد.

ریس هیأت فوتبال استان از فعالیت 13هزارو سیصد و هشتاد ورزشکار سازمان یافته در هیات فوتبال شامل  12 هزار و پانصد و هشت نفر مردان و  880 نفر بانو خبر داد و افزود حدود 80درصد بانوان فوتبالیست در مرکز استان حضور دارند.

ریس هیأت فوتبال استان ضمن اشاره به برگزاری انتخابات هیات فوتبال در آینده نزدیک گفت ٬ قطعا در انتخابات پیش رو شرکت خواهم کرد و از تجربیات تک تک اعضای کنونی هیأت که با آنان همکاری داشته ام  نیز در صورت انتخاب شدن استفاده خواهم کرد

علیرضا محبی زنگنه در پایان از تعامل دو سویه رسانه های ورزشی و هیأت فوتبال استقبال کرد و گفت ، ما همواره در طول سالهای مدیریت بر هیأت فوتبال از نقد منصفانه رسانه ها استفاده کرده ایم و پیشرفت هر ورزشی خصوصا فوتبال را منوط به دریافت و اعلام نظرات سازنده  رسانه ها می دانیم اما اگر نقد به قصد تخریب باشد موجب پسرفت خواهد شد.

در پایان این نشست صمیمی از زحمات ورزشی نویسان استان بمناسبت روز خبرنگار با اهدا لوح سپاس و هدیه تشکر بعمل آمد.

خبرنگار: سید محمد موسوی
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: