پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۲۸۷
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
رئیس هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی کرمانشاه مطرح کرد:
گیتی آنلاین - کرمانشاه - ریس هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت : بزودی پیست چند منظوره اتومبیلرانی استان کرمانشاه راه اندازی خواهد شد.

در نشست خبری رئیس هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان کرمانشاه با خبرنگاران ورزشی محمد جواد کرانی از احداث و بهره برداری پیست چند منظوره اتومبیلرانی استان تا پایان سال خبر داد

به گزارش گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه، محمد جواد کرانی رئیس هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان کرمانشاه در مراسم تجلیل از ورزشی نویسان استان که بمناسبت روز خبرنگار و به همت روابط عمومی این هیأت برگزار شد از راه اندازی پیست حرفه ای چند منظوره  هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان در آینده نزدیک خبر داد.
 ریس هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان کرمانشاه افزود ، با مساعدت ویژه ای که مهندس بازوند استاندار محترم  کرمانشاه به این هیأت داشته اند و با رایزنی با فدراسیون اتومبیلرانی ج.ا‌.ا سال گذشته توانستیم مبلغ دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای احداث و راه اندازی پیست چند منظوره اتومبیلرانی استان جذب کنیم .

وی افزود در همین راستا ۵ هکتار زمین در دهکده المپیک در اختیار این هیأت قرار گرفته است و مناقصه برای جذب پیمانکار بزودی برگزار خواهد شد .

کرانی با اشاره به شرایط راحت احداث پیست اتومبیلرانی گفت : با توجه به اینکه راه اندازی پیست های اتومبیلرانی دشواری خاصی را ندارد و عمده کار آن احداث دیواره پیست است در صورت تعیین پیمانکار پروژه ، تا پایان سال این پیست آماده بهره برداری و انجام مسابقات استانی و ملی است.

رئیس هیأت اتومبیلرانی کرمانشاه با تاکید بر ضرورت احداث این پیست گفت ؛ اگر پیست اتومبیلرانی استان به بهره برداری برسد با توجه به چند منظوره بودن آن تقریبا تمام کمیته های این هیأت به دهکده المپیک انتقال خواهد یافت و با تمرکز کمیته های مختلف در یک مکان، شاهد پیشرفت هرچه بیشتر رشته اتومبیلرانی و موتورسواری در استان خواهیم بود

محمد جواد کرانی پیست آفرود کرمانشاه را یکی از مجهزترین و استانداردترین پیست های کشور دانست و تصریح کرد ؛ با توجه به رعایت استانداردهای لازم در پیست آفرود استان ، آمادگی برگزاری مسابقات ملی و فر ملی را داریم و تا کنون نیز مسابقات مختلفی با حضور اکثر قهرمانان کشور در این پیست انجام گرفته است.

وی افزود در راستای گسترش رشته های موتور سواری و اتومبیلرانی در شهرستانهای استان ،  با توجه به پر مخاطب بودن این ورزش در استان ، بخش خصوصی هم پای کار آمده است و در همین راستا در شهرستان صحنه یک پیست استاندارد دیگر نیز توسط بخش خصوصی احداث خواهد شد.

کرانی استان  کرمانشاه را یکی از قطب های ورزش اتومبیلرانی و موتورسواری کشور دانست و گفت ؛ استان کرمانشاه  با توجه به استعدادهای فراوانی که در بخش اتومبیلرانی دارد همواره قهرمانان مطرحی را در رشته های مختلف اتومبیلرانی و موتورسواری داشته است و مرد سال آفرود کشور در سال ۹۸ نیز یکی از قهرمانان هم استانی است.

حضور بیش از ۶۰۰ ورزشکار سازمان یافته در هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان کرمانشاه یکی دیگر از نکاتی بود که کرانی به آن اشاره داشت و تاکید کرد در سال گذشته تعداد علاقمندان به این رشته افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی را داشت اما امسال با توجه به شرایطی که بر اثر شیوع ویروس کرونا پیش آمده است این آمار رشد چندانی نداشته است.

ریس هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان تصریح کرد در حال حاضر ۱۲ کمیته این رشته فعال هستند و چند کمیته دیگر نیز بزودی فعالیت خود را بصورت حرفه ای آغاز خواهند کرد.

کرانی در خصوص عملکرد این هیأت در بخش بانوان نیز گفت : هر چند در بخش بانوان و در رشته اسلالوم قهرمان کشور نیز داریم و تعدادی مربی مطرح هم در این بخش فعالیت می کنند اما باید اعتراف کنم در این قسمت کم کاری صورت گرفته است و باید بیشتر به  موضوع حضور بانوان در مسابقات مختلف توجه کنیم.

ریس هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به تشریح اهداف اصلی هیأت پرداخت و گفت : هدف اصلی هیأت اتومبیلرانی استان و همچنین سیاست اصلی این فدراسیون ، بالا بردن سطح مهارت رانندگی در بین شهروندان است و در این خصوص هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان آمادگی برگزاری دوره ها آموزش صحیح رانندگی به شهروندان بصورت رایگان را دارد.

وی تاکید کرد در همین راستا و با پیشنهاد استاندار محترم تفاهمنامه های همکاری چند طرفه با استانداری ، فرماندهی انتظامی و پلیس راهور استان انعقاد کرده ایم که به آموزش شهروندان در زمینه های علمی و عملی رانندگی بپردازیم و تأسیس آکادمی هیأت نیز در همین راستا صورت گرفته است که کلاسها و دوره های آموزشی رانندگی، مربیگری و داوری با حضور قهرمانان مطرح کشور انجام خواهد گرفت

وی تخلیه انرژی جوانان در پیست ها ، بجای خیابانها و همچنین کاهش آمار تصادف را از مهمترین اهداف این هیأت برشمرد و خاطر نشان کرد با توجه به علاقمندی شدید جوانان به رانندگی تمام تلاشمان را به کار بسته ایم که این انرژی را بجای تخلیه در خیابانها و ایجاد خطر برای شهروندان به داخل پیست های مسابقه هدایت کنیم و از دل همین جوانان علاقمند، قهرمانان ملی و بین المللی را پرورش دهیم که خوشبختانه با استقبال بسیاری خوبی از سوی جوانان روبرو هستیم و مدیریت ارشد استان هم در این خصوص همکاری بسیار خوبی با هیأت دارد که از ایشان سپاسگزاری می کنیم.

محمد جواد کرانی در پایان این نشست در پاسخ به سوال خبرنگار گیتی آنلاین در خصوص برگزاری نمایشگاه خودروهای اسپورت و کلاسیک که در سال گذشته برگزار شد ، گفت : با توجه به استقبال بسیار خوب مردم و مسولان از این نمایشگاه ، ما آمادگی کامل داریم که این نمایشگاه را نیز امسال و باشکوهتر پس  از دوران کرونا و عادی شدن روند زندگی مردم برگزار کنیم.

در ادامه این نشست صمیمی دبیر هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان کرمانشاه با اشاره به هزینه بر بودن ورزش اتومبیلرانی و موتورسواری گفت : حداقل هزینه بخش های مسابقه ای رشته های مختلف اتومبیلرانی ۵ میلیون تومان است که این هزینه برای رشته آفرود به ۲۰ میلیون تومان نیز افزایش می یابد که متاسفانه تمام این هزینه ها توسط خود ورزشکار پرداخت می شود.

وی نبود اسپانسر برای قهرمانان این هیأت را یکی از مهمترین دغدغه های آنان دانست و افزود ، با توجه به هزینه بالای مخارج خودروهای مسابقه ای متاسفانه بسیاری از قهرمانان مطرحمان که در سطح ملی دارای مقام هستند در مضیغه مالی هستند و از اینرو در بسیاری از مسابقات شرکت نمی کنند.

خدابنده لو تصریح کرد متاسفانه واحد‌های تولیدی که توانایی مالی خوبی دارند حاضرند میلیون ها تومان را برای تبلیغات بی نتیجه صرف کنند اما برای ورزش پر مخاطبی چون اتومبیلرانی که در صدا سیما و شبکه های مختلف پخش می شود و هزاران بیننده دارد، حاضر نیستند در حد یک میلیون تومان هزینه کنند و اسپانسر قهرمانان شوند که از مسولان استان می خواهیم در این خصوص تمهیداتی را در نظر بگیرند.

در پایان این نشست از ورزشی نویسان استان با اهدای هدیه و لوح تقدیر ، تجلیل بعمل آمد.

نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: