پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
مهار حریق در منطقه شکارممنوع بزد تربت‌جام پس از سه ساعت تلاش نیروهای یگان حفاظت اداره محیط‌زیست و منابع طبیعی صورت گرفت که در پی این حریق، قریب به 10 هکتار از مراتع در آتش بی توجهی یکی از چوپانان منطقه سوخت.


به گزارش گیتی آنلاین از تربت‌جام، رئیس محیط‌زیست شهرستان تربت‌جام از مهار حریق در منطقه شکارممنوع ارتفاعت روستای بزد تربت‌جام خبر داد و گفت: روز گذشته در پی اعلام حریق در ضلع جنوبی تنگل رونج به سمت ارتفاعات پاگدار ، یگانهای حفاظت محیط‌زیست و منابع طبیعی شهرستان تربت‌جام بلافاصله به محل مذکور عزیمت و پس از سه ساعت تلاش بی‌وقفه ، موفق به مهار و اطفاء آتش شدند .

جواد دامن‌پاک افزود: علیرغم حجم بسیار زیاد آتش و وزش شدید باد با تلاش بی‌وقفه و ستودنی مأمورین حاضر و نیز امکانات در اختیار ، آتش مهار و از گسترش آن جلوگیری گردید . متأسفانه در این آتش‌سوزی که به دلیل سهل‌انگاری یکی از چوپانان منطقه رخ‌داده بود ، قریب به 10 هکتار از مراتع و 4 اصله درخت ارس همچنین 10 درختچه در آتش سوخت که در این خصوص ، فرد متخلف توسط اداره منابع طبیعی تربت‌جام شناسایی و اقدامات قانونی و قضایی در دستور کار قرار گرفت.

در تأکید کرد: از کلیه همشهریان عزیز به‌ویژه گردشگران تقاضا داریم ، در مواقع حضور در طبیعت با رعایت اصول ایمنی به حفظ و حراست از طبیعت ، که سرمایه ارزشمند ملی است ، کمک نمایند و در صورت مشاهده‌ی هرگونه تخلف با شماره‌های 05152524544 یا 09153325230 تماس حاصل فرمایند .

خبرنگار: فرزین رشتی

نویسنده:علیرضا فیروزی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: