پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۴۴۱
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
26 اوت/7 شهریور چهلمین سالگرد تاسیس منطقه ویژه اقتصاد شن جن است. طی این مدت شهر شن جن از یک دهکده کوچک ماهیگیری به یک شهر مدرن بزرگ بین المللی تبدیل شده و در روند آن شرکتهای با سرمایه خارجی هم شاهد تغییرات عظیم شهر هم بانی و بهره بردار از این فرصت بوده اند.

در سال 1979 گروه چیا تایی (CHIA TAI ) تایلند در شهر شن جن با سند شماره 0001 به عنوان نخستین شرکت با سرمایه خارجی در خاک اصلی چین ثبت شد و پروانه فعالیت کسب کرد.

یانگ شیائو پینگ معاون مدیر کل گروه چیا تایی و مدیر اجرایی ناحیه چین در گفتگو با خبرنگار تلویزیون مرکزی چین به تحولات بزرگ شهر شن جن اشاره کرد و گفت: تبدیل شدن یک دهکده کوچک ماهیگیری با چند ده هزار نفر جمعیت به یک شهر بزرگ با دهها میلیون نفر جمعیت یک معجزه جهانی است.

وی افزود: شهر شن جن که امروز می بینم در مقایسه با نخستین باری که آن را در سال 1979 دیدم، در زمینه های سطح مدیریت و برنامه ریزی شهری پیشرفتهای بزرگی داشته و شبیه آن است که از سطح کودکستان به درجه دکترا رسیده باشد.

گروه چیا تایی که بیش از 600 شعبه در چین دارد و مبلغ سرمایه گذاری آن از 120 میلیارد یوان فراتر رفته، اخیرا اعلام کرده که سرمایه گذاریش را در چین تسریع می کند. یانگ شیائو چینگ درباره دلیل این رویکرد گفت: گروه چیا تایی همواره نسبت به اقتصاد چین خوشبین است و نسبت به چین اطمینان کامل دارد.

وی با اشاره با تهدید بعضی سیاستبازان خارجی درباره قطع ارتباط با چین گفت: مقاصد سیاسی بعضی سیاستبازان نمی تواند قوانین اقتصادی را تغییر دهد. بازار چین دامنه بزرگی دارد و شرکتها طبق قوانین اقتصادی کار می کنند.

وی افزود: قبلا شرکتها در چین عمدتا الگوی تجاری کشورهای دیگر را با خود می آوردند. اما در سالهای اخیر، به دنبال توسعه اقتصاد چین، الگوی تجاری و سود تولید چین پیشرفت کرده که توجه بسیاری از کشورهای جهان را به خود جلب میکند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: