پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۴۶۹
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
روز جمعه 28 اگوست/ 7 شهریور، رادیو و تلویزیون مرکزی چین، کمیته اقتصادی آمریکای لاتین و کاراییب و اتحادیه مطبوعاتی آمریکای لاتین مجمع آنلاین همکاری رسانه ای شرکای آمریکای لاتین را برپا کردند. 

 33 نماینده از 15 دفتر رسانه ای از 11 کشور از جمله چین و کشورهای آمریکای لاتین پیرامون همکاری در مبارزه با کرونا و غلبه مشترک بر مشکلات، بحث و گفت و گو و بیانیه مشترک منتشر کردند.

از ماه ژانویه سال 2020، کروناویروس جدید در سراسر جهان شیوع یافته است. برای مقابله با این چالش مشترک بشر، به همبستگی همه کشورها نیاز است. در این برهه زمانی ویژه، رسانه ها نیز باید نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

شن های شیونگ رییس و سردبیر رادیو و تلویزیون مرکزی چین طی سخنانی در آیین گشایش این برنامه گفت: رسانه ها باید واقعیات را گزارش دهند، نه این که شایعه پردازی کنند، باید اجماع تفاهمات را منتقل کنند، نه تفرقه پراکنی، باید به مبارزه علمی با کرونا بپردازند، نه فرافکنی و سیاه نمایی، باید به تقویت اعتماد بپردازند، نه اتهام زنی با هدف مغرضانه! وی ادامه داد: رسانه های چین و آمریکای لاتین باید با تقویت همکاری و برخورد مسوولانه، به طور عینی، بی طرفانه و واقعی صدای مشترک دو طرف را پخش کنند. شن های شیونگ همچنین ابراز امیدواری کرد که رسانه های دو طرف با تکمیل سازوکار اشتراک گذاری خبری، به تعامل و تبادلات بیشتر بپردازند.

الیسیا برسنا دبیرکل اجرایی کمیته اقتصادی آمریکای لاتین و کاراییب نیز طی سخنانی اعلام کرد: در شرایط دشوار شیوع کرونا و تاثیرات منفی آن در توسعه اقتصادی و اجتماعی آمریکای لاتین و کاراییب، چین همواره شریک و دوست مورد اعتماد آمریکای لاتین بوده است. وی تاکید کرد که 19 کشور منطقه آمریکای لاتین و کاراییب در ابتکار کمربند و جاده مطرح شده از سوی چین شرکت کرده و این کشورها همراه با چین قاطعانه از چندجانبه گرایی دفاع کرده و با حمایت گرایی مخالفت می کنند. وی همچنین بر نقش مهم رسانه های چین و آمریکای لاتین در تقویت همکاری و برقراری برابری و تعادل تاکید کرد.

به منظور تقویت همکاری های موضوعی و بهره مندی مشترک از منابع، رادیو و تلویزیون مرکزی و اتحادیه مطبوعاتی آمریکای لاتین با همکاری یکدیگر، به طور مشترک برنامه «چین امروز» را راه اندازی کردند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: