پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه:
گیتی آنلاین - کرمانشاه - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه با اشاره به آغاز پذیره نویسی صندوق سرمایه‌گذاری دارا دوم (پالایشی یکم) از پنجم شهریور، افزود: مهلت پذیره نویسی تا 19 شهریور ادامه دارد و توصیه می‌کنیم افراد از این فرصت سرمایه‌گذاری استفاده کنند.
امیر حمزه حیدریان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه در نشست خبری که امروز (12 شهریور) برگزار شد با اشاره به آغاز پذیره نویسی صندوق سرمایه‌گذاری دارا دوم (پالایشی یکم) از پنجم شهریور، افزود: مهلت پذیره نویسی تا 19 شهریور ادامه دارد و توصیه می‌کنیم افراد از این فرصت سرمایه‌گذاری استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین از کرمانشاه ، وی  از جزییات صندوق سرمایه‌گذاری دارا دوم هم یاد کرد که پرتفو آن متشکل از شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، تهران، تبریز و اصفهان است و ادامه داد: قیمت هر واحد از این صندوق 10 هزار تومان تعیین شده و حداکثر تعداد واحد قابل خریداری برای هر کد ملی 500 واحد است.
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه با بیان اینکه این سقف پنج میلیون تومانی برای مجموعه سرمایه‌گذاری در صندوق‌های دارا یکم و دوم است، یادآور شد: کسانی که قبلا دارا یکم را خریداری کرده اند، به همان میزان از سقف خرید آنها در دارا دوم کاسته خواهد شد.
حیدریان تخفیفی که برای دارا دوم در نظر گرفته شده را 20 درصد اعلام کرد و ادامه داد: افراد حتی امکان خرید یک واحد از این صندوق را هم دارند، اما سقف آن 500 واحد است.
وی درباره روش‌های خرید دارا دوم نیز خاطرنشان کرد: افراد دارای کد بورسی می‌توانند از طریق سامانه‌های معاملات آنلاین از ساعت 12:30 تا 14:30  روزهای کاری بورس(شنبه تا چهارشنبه) نسبت به خرید اقدام کنند. افرادی هم که کد بورسی ندارند می‌‎توانند از طریق کارگزاری‌های بورس، درگاه‌های حضوری و غیرحضوری بانکی و یا سامانه‌های آنلاین مانند آپ، سکه و ... این خرید را انجام دهند.
به گفته این مسئول، بانک‌های ملی، صادرات، تجارت، کشاورزی، ملت، مسکن، رفاه، توسعه تعاون، مهر ایران، پست بانک، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد و کارآفرین بانک‌های عامل جهت خریداری دارا دوم هستند.
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه هدف از عرضه  این صندوق‌های سرمایه‌گذاری را توزیع ثروت بین اقشار مختلف جامعه دانست و اضافه کرد: از آنجایی که نمادهای پالایشی ارزش جایگزینی بالایی دارند، به احتمال زیاد سودآوری این صندوق سرمایه‌گذاری قابل توجه خواهد بود.
حیدریان با شاره به اینکه زمان فروش دارا دوم یک ماه پس از پایان مهلت پذیره نویسی خواهد بود، گفت: افراد اگر بیشتر از سقف در نظر گرفته شده پول واریز کنند، پول آنها تا همین مدت بلوکه می‌شود و قابل برگشت نیست.
53 درصد دارندگان سهام عدالت روش مدریت مستقیم را انتخاب کردند
وی در ادامه اشاره‌ای هم به آخرین وضعیت سهام عدالت و آزادسازی آن داشت و با اشاره به جمعیت یک میلیون و 421 هزار نفری که در استان کرمانشاه سهام عدالت دارند، اظهار کرد: از این تعداد 53 درصد روش مستقیم و 47 درصد روش غیرمستقیم را انتخاب کردند.
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه افزود: برای کسانی که روش مستقیم را انتخاب کردند امکان فروش 60 درصد سهام عدالت فراهم شده و 30 درصد دیگر در دهه فجر و 10 درصد مابقی نیز تا اردیبهشت 1400 آزاد خواهد شد.
حیدریان درباره دلایل تاخیر در پرداخت پول برخی از افراد که بخشی از سهام عدالت خود را فروختند نیز عنوان کرد: از آنجایی که سهام عدالت از 36 شرکت بورسی تشکیل شده، فروش سهام این 36 شرکت زمان می‌برد. به علاوه ممکن است برخی از نمادهای موجود در پورتفو سهام عدالت برای مدتی متوقف باشد که این امر در روند کار وقفه ایجاد خواهد کرد.
وی افزود: افرادی که قصد دارند درباره وضعیت سهام‌داری خود اطلاعاتی به دست بیاورند می‌توانند به پایگاه www.samanese.ir مراجعه کنند و یا با شماره تماس‌های 1569 و یا 02133967300تماس بگیرند.
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه درباره وضعیت سهام عدالت افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند نیز اضافه کرد: مدیریت سهام این گروه نیازمند ایجاد شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی است تا این شرکت‌ها بتوانند با سهام عدالت سرمایه‌گذاری انجام دهند و سود آن به صورت سالانه یا شش ماه یکبار عاید سهام‌داران شود.
حیدریان  با بیان اینکه کلیه سهام‌دارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند بهتر است در رای گیری انتخاب مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی شرکت کنند، افزود: هرچقدر هیات مدیره این شرکت‌ها قوی‌تر باشد، سود بهتری عاید سهام‌داران خواهد شد.
وی تاکید کرد: افراد برای شرکت در رای‌گیری انتخابات باید از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان منتخب در استان، فرآیند احراز هویت سجام را انحام دهند تا امکان حضور در مجامع شرکت مذکور را داشته باشند.
حیدریان موعد انجام احراز هویت را تا 31 شهریور اعلام کرد و ادامه داد: مجامع شرکت‌های استانی به صورت آنلاین و از 31 شهریور به مدت سه تا شش روز برگزار خواهد شد و افراد می‌توانند در آن شرکت کنند.
وی عنوان کرد: فرآیند ثبت شرکت سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه هم اکنون در حال انجام است و به زودی به اتمام خواهد رسید.
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه با بیان اینکه در مراحل بعد از تعیین تکلیف شیوه مستقیم و غیرمستقیم سهام عدالت  تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان نیز در دستور کار دولت است، اضافه کرد: تعیین تکلیف مشمولین جدید سهام عدالت و جاماندگان قبلی نیز نیازمند مصوبه مجلس شورای اسلامی دارد.

خبرنگار: محمد حقیقی راد


نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: