پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۵۶۵
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۵
وقتی فقر و بی عدالتی کارد را به استخوان می رساند ؛
گیتی آنلاین - کرمانشاه - از چشم هیچ كارشناسی آسیب های ایجاد شده در محلات حاشیه ای و کم برخوردار كه جمعیت فراوانی را در خود جای داده دور نیست . تولد آسیب هایی مانند اعتیاد، فروش انواع مواد مخدر، سرقت و رها كردن كودكان و نوجوانان در میان این آسیب ها همه و همه می تواند پیامدهای دردناكی از ناهنجاری اجتماعی را بدنبال داشته باشد.محمد حقیقی راد - از گذشته های دور زندگی كردن در حاشیه شهرها از سوی افرادی كه از زندگی پر رنگی برخوردار نبوده همواره وجود داشته و این روند همچنان ادامه دارد اگر چه ادامه این روند بیانگر پایداری فقر در جامعه است اما می توان با ارائه برنامه های منسجم وعلمی علاوه بركاهش آسیب های مناطق حاشیه نشینی به بازسازی این مناطق كمك كرد. 
از چشم هیچ كارشناسی آسیب های ایجاد شده در این محلات كه جمعیت فراوانی را در خود جای داده دور نیست تولد آسیب هایی مانند اعتیاد، فروش انواع مواد مخدر، سرقت و رها كردن كودكان و نوجوانان در میان این آسیب ها همه و همه می تواند پیامدهای دردناكی از ناهنجاری اجتماعی را بدنبال داشته باشد. 
در محلات حاشیه نشین کرمانشاه زنان  نیز از آسیب ها دور نمانده و به دلیل فقر گاها باید از صبح تا شب اقدام به پاك كردن انواع باقلا، حبوبات و موسیر و نظافت و کار های خدماتی منازل کرمانشاهیان بپردازند و پرداختن به این امور موجب می شود تا فرصتی برای تربیت و نظارت بر كودكان و نوجوانان خود نداشته و برای تامین لقمه نانی مسایل تربیتی و عاطفی را فراموش كنند و این خلا ایجاد شده برای كودكان در بزرگسالی به یك ناهنجاری تبدیل خواهد شد. 
دور ماندن كودكان این محلات از مراكز آموزشی مطلوب و هدر رفتن استعدادها و توان علمی آنها خود معضلی است كه بر دیگر آسیبهای این مناطق می افزاید. 
در محلات حاشیه نشین کرمانشاه آموزش ها و انواع بازی كودكان از شكل و رنگ و بوی دیگری برخوردار هستند در این محلات خبری از سرسره های بادی و كلاسهای تقویتی درسی خبری نیست هر چه هست بازی با سنگ و آموختن انواع كارهای خلاف و غیر اخلاقی است در این مناطق بسیاری از خانواده ها نگران تربیت و آینده فرزندان خود هستند اما به دلیل فقر، محكوم به زندگی در این محله ها هستند. 
این خانواده ها آرزو دارند فرزندانشان در مدارس مناطق متوسط شهر درس بخوانند چرا كه ازنظر تربیتی با مدارس حاشیه شهر بسیار متفاوت هستند اما افسوس كه این دانش آموزان برغم هوش و استعداد بالا به راحتی در مدارس مناطق متوسط کرمانشاه ثبت نام نمی شوند. 
 گزارش حاضر هرچند گوشه ای از هزاران دردیست که در این مناطق وجود دارد اما بسیار تکان دهنده و رنج‌آور است.
پدیده کودکان حاشیه نشین و عدم آموزش وپرورش صحیح آنها، ناشی از فقر گسترده و نهادینه شده ای است که به دلیل وجود مسئولین بی کفایت در راس امور و کارها در حوزه آموزش و  تمام مباحث اجتماعی جامعه ما را درنوردیده است. بدون شک فقط با تغییر کامل ساختار سیاست های اجتماعی  است که کلیه بلایا و مصائب اجتماعی از جامعه کرمانشاه رخت بر می‌بندند و پس امیدوارم هیچ کودک حاشیه نشینی   کرمانشاه  بخاطر نداری و فقر از تحصیل و حداقل امکانات رفاهی باز نماند به امید آنروز...

در ادامه گزارش ویدیویی را که در همین زمینه تهیه کرده ایم با هم می بینیم
">javascript:

نویسنده:محمد حقیقی راد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: