پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۵۷۶
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
به عنوان دومین اقتصاد جهان که با مهار موثر شیوع همه گیری کرونا و آغاز روال عادی کار و زندگی زودهنگام، فعالیت اقتصادی روزافزون چین نیروی موثری به فعالیت و حرکت اقتصاد جهان افزوده است.
اخیرا، تعداد زیادی از رسانه های خارجی با قدردانی از دستاوردهای چین در بازگشایی اقتصاد، این کشور را «تنها اقتصاد جهان که کرونا را در سال ۲۰۲۰ پشت سر گذاشت» لقب دادند.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد، از پایان فوریه، بیشتر کارخانه های چینی آغاز به تولید مجدد کرده اند و صادرات این کشور نیز در اوایل فصل بهار وارد ضرباهنگ سریع شده است.

روزنامه وال استریت اخیرا با انتشار گزارشهایی ضمن ستایش دستاوردهای اقتصادی چین خبر داد، چین پناهگاه موسسات خارجی است و امکان دارد چین تنها اقتصاد جهان با رشد مثبت در سال جاری باشد.

در این گزارشها آمده است، به کمک پیشگیری و مهار کروناویروس و پشتیبانی سیاستها، اقتصاد چین در سه ماهه دوم رشد چشمگیری پیدا کرده و به کمک سیاستهای مالی و پولی صادر شده، اقتصاد چین در حال احیای سریع است و در دو سال آینده رشد خود را حفظ خواهد کرد. به دنبال بازگشایی مصرف چین، میزان فروش برخی موسسات خارجی در چین نیز افزایش یافته که تا اندازه ای خسارات مالی در داخل کشور بر اثر کروناویروس را جبران کرده و بر این اساس، چین به «پناهگاهی» برای شرکتهای چند ملیتی مانند «نایک و تسلا» تبدیل شده است.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: