پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴
گروه استان‌ها-رئیس مجلس در جمع خبرنگاران گفت: این نظارت میدانی باید به گونه‌ای باشد که در حقیقت نهاد مجلس، کمیسیون‌های تخصصی، هیئت رئیسه و رئیس مجلس، معاونان و سیستم اداری پارلمان در خدمت نمایندگان باشند تا خواسته‌های مردم محقق شود.

به گزارش گیتی آنلاین به نقل از تسنیم از اهواز ، ‌محمدباقر قالیباف پس از پایان نشست نهایی پیگیری و نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی بر استان خوزستان ‌در جمع خبرنگاران ‌‌درباره شروع نظارت میدانی از استان خوزستان اظهار داشت: این استان از دوران دفاع مقدس تاکنون و همچنین در حوزه تولید ملی پیشران بوده است.

وی با بیان اینکه در مجلس یازدهم اولویت بر نظارت و سپس قانون‌گذاری است، تصریح کرد: اعتقاد داریم نظارت پیشینی و در حال اجرا باید، بر نظارت پسینی اولویت داشته باشد؛ به‌عنوان مثال هرچند پس از ارائه گزارش تفریغ بودجه، برخی از مشکلات و مسائل مشخص می‌شود، اما نظارت در حال اجرا بهتر و کارآمدتر است.


قالیباف که در پایان سفر 4 روزه خوزستان تاکید کرد: نظارت ما از نوع نظارتی که در تهران بنشینیم نیست، البته نمایندگان در مجلس از سراسر کشور در پارلمان حاضر شده‌اند، از این رو نمی‌توانند در تهران بنشینند، حال شاید کسی تهران‌نشینی مثل من بوده و در تهران بنشیند، اما نمایندگان حداقل در هر ماه مکلف هستند به حوزه‌های انتخابیه رفته و به امور مردم بپردازند.

رئیس مجلس در جمع خبرنگاران تصریح کرد: این نظارت میدانی باید به گونه‌ای باشد که در حقیقت نهاد مجلس، کمیسیون‌های تخصصی، هیئت رئیسه و رئیس مجلس، معاونان و سیستم اداری پارلمان در خدمت نمایندگان باشند تا خواسته‌های مردم محقق شود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: