پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۶۲۴
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۲
چین روز 18 شهریور/8 سپتامبر به طور رسمی از شخصیتهایی که در مقابله با همه گیری کرونا سهم بزرگ و برجسته ای ادا کردند، تمجید کرد. شی جین پینگ رییس جمهور چین شخصا به این افراد نشانهای ملی، نشانهای افتخار ملی و نشان افتخار اعطا کرد.

نشان ملی و لقب افتخار ملی از بالاترین افتخارات ملی چین است. جونگ نان شان عضو فرهنگستان مهندسی و متخصص مشهور در بیماریهای تنفسی، پدیده «سرایت ویروس کرونا از انسان به انسان» را مطرح کرد و در تنظیم برنامه های معالجه بیماران مبتلا به کرونا کار هدایت را برعهده گرفت. وی همچنین در پیشگیری و مهار کرونا سهم برجسته ای داشت. شی جین پینگ «نشان جمهوری» را به وی اهدا کرد. سه شخصیت دیگر نیز لقب افتخار ملی «قهرمانان مردم» را از آن خود کردند که عبارتند از جانگ بو لی و خانم چن وی اعضای فرهنگستان مهندسی چین که به ترتیب در استفاده از داروی گیاهی سنتی چین در معالجه بیماران مبتلا به کرونا و مطالعه و تولید واکسن سهم بزرگی ادا کردند و جانگ دینگ یو، رییس بیمارستان جین یین تان شهر وو هان که خود با وجود ابتلاء به بیماری «ای ال اس» سرسختانه به مبارزه با ویروس ادامه داد.

در این نشست همچنین افراد و گروهها و اعضای حزب حاکم چین و نهادهای رده های پایین حزب که در مقابله با کرونا سهم بزرگی ادا کردند، تمجید شدند.

شی جین پینگ در سخنرانی خود در این مراسم ضمن مرور اقدامات مقابله با کرونا در این کشور از آغاز گفت: کمیته مرکزی حزب تدابیر فوق العاده ای در مقابله با کروناویروس در پیش گرفت.

رئیس کمیته نظامی مرکزی چین افزود: ما در درمان بیماران، همگان را در نظر گرفتیم و در درمان آنها از طب غربی و نیز طب سنتی چین بهره جستیم و بیماران را از هزینه درمان معاف کردیم.

شی جین پینگ با اشاره به این که چین قبل از همه کشورها کیت تشخیص را تولید و تحقیق برای تولید واکسن را شروع کرد، گفت: به منظور شفاف سازی اطلاعات درباره شیوع کرونا مکانیزم مخصوص انتشار اخبار مربوط نیز در چین ایجاد شد.

شی جین پینگ در این نشست گفت: پزشکان و پرستاران با جسم خود دیوار بزرگ آهنینی برای پیشگیری و مقابله با ویروس ایجاد کردند و جان بیماران را نجات دادند، این نشانگر فداکاری و عشق بی حد و مرز آنهاست. پزشکان و پرستاران چین افرادی وظیفه شناس و مسوولیت پذیر هستند. مردم می گویند، چون شما هستید، خیالمان راحت است. پزشکان و پرستاران زیباترین فرشتگان و دوست داشتنی افراد در عصر جدید هستند. دولت، ملت و تاریخ هرگز نام و دستاوردهای آنها را فراموش نخواهد کرد و نام و یادشان همواره بر روی بنای یادبود جمهوری خلق چین حک خواهد شد!

شی جین پینگ رییس جمهور چین همچنین گفت: چین همچنان با ایده جامعه بشری با سرنوشت مشترک، به اتفاق جامعه جهانی با چالشهای جهانی که به طور روزافزون جدیتر می شود، مقابله خواهد کرد.

وی گفت: چین همچنان همکاری جهانی برای پیشگیری و مهار شیوع کرونا را به پیش سوق داده و از ایفای نقش هدایت کننده سازمان بهداشت جهانی در مقابله جهان با شیوع کرونا پشتیبانی کرده و تجربیات پیشگیری و مهار و معالجه خود را با سایر کشورها به اشتراک می گذارد و همچنان به کشورها و مناطق ضعیف در مقابله با شیوع کرونا کمک می کند و به عنوان بزرگترین کشور عرضه کننده لوازم مورد نیاز مقابله با شیوع کرونا، به ایجاد جامعه بشری با سلامتی و بهداشت مشترک کمک خواهد کرد.

شی جین پینگ در این نشست گفت: همه گیری کرونا به نحو ویژه ای به انسانها هشدار داد که همه ما انسانها سرنوشت مشترکی داریم و در مقابل بحرانهای بزرگ، هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی پیش رفته و پیروز شود، همبستگی و همکاری تنها راه درست است. هر گونه اقدام خودخواهانه، فرافکنانه، سیاهنمایی و حرکت خلاف جریان و انجام دادن برعکس امور، نه تنها به دولت و ملت خود، بلکه به مردم کشورهای مختلف جهان نیز آسیب می رساند.  

شی جین پینگ رئیس جمهوری چین روز سه شنبه 18 شهریور در مراسم اعطای نشانها به شخصیتهای برجسته در مبارزه با ویروس کرونا اظهار کرد: چین با گسترش همکاری با کشورهای جهان بر اساس منافع متقابل، پیشبرد مداوم جهانی شدن اقتصاد، دفاع قطعی از نظام تجارت چند جانبه، حفاظت از گردش امن و دائم زنجیره های صنعتی و عرضه جهان، به طور مشترک برای پیشبرد شکوفایی دوباره و فوری اقتصاد جهان تلاش می کند. 

شی جین پینگ گفت که کشورش مایل است همراه با دیگر کشورهای جهان برای تاسیس مکانیسم چند جانبه ای موثرتر و فراگیرتر برای مدیریت جهان و همکاری منطقه ای فعالتر، به طور مشترک با منازعات منطقه ای، تروریسم، تغییرات اقلیمی، امنیت سایبری و امنیت زیستی مقابله کرده و آینده زیباتری را برای بشریت خلق کند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: