پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۸
چین روز 18 شهریور/8 سپتامبر به طور رسمی از شخصیتهایی که در مقابله با همه گیری کرونا سهم بزرگ و برجسته ای ادا کرده اند، تمجید کرد. 

شی جین پینگ رییس جمهور چین شخصا به دارندگان مدال های ملی و نشان های افتخار ملی، مدال افتخار اعطا و سخنرانی ایراد کرد.

شی جین پینگ به طور همه جانبه  روند خارق العاده مبارزه چین با همه گیری کرونا را مرور و خاطر نشان  کرد که مردم چین طی مبارزه با شیوع کرونا روحیه عظیم ضد همه گیری را ایجاد کردند.

سخنان رئیس جمهور شی نه تنها به طور خلاصه تجربیات چین در مبارزه با همه گیری را جمعبندی کرد، بلکه  به طور واضح به تردیدهای کشورهای خارجی  پاسخ داد که چرا چین در مدت زمانی کوتاه توانست نتایج مهم و استراتژیکی در پیشگیری و مهار همه گیری به دست آورد و اندیشه و درسهای مفیدی برای مبارزه جهانی با همه گیری ارائه دهد.

وحدت قدرتمندترین سلاح برای غلبه بر همه گیری است. اتحاد و همدلی 1.4 میلیاردی مردم چین و روحیه سوار یک قایق بودن در آنها، جهان را تحت تأثیر قرار داد. بیش از چهل هزار پرسنل پزشکی برای امدادرسانی به وو هان شتافتند، بیش از 4 میلیون کارمند واحدهای مسکونی  شبانه روز در حال انجام وظیفه بودند، محققان علمی سخت تلاش کردند تا مشکلات اساسی را برطرف کنند و پیکها، کارمندان بهداشت، روزنامه نگاران، داوطلبان و غیره هر کدام بدون هیاهو سهمی ادا کردند.....

در حال حاضر کروناویروس جدید هنوز در سراسر جهان  شیوع دارد. مردم چین نیز رنج همان مردم جهان را از این همه گیری تجربه کردند و تا حد امکان با امدادرسانی به جامعه جهانی مسؤولیت پذیری اخلاقی با سرنوشت مشترک را از خود نشان دادند. به عنوان مثال چین  50 میلیون دلار کمک نقدی به سازمان بهداشت جهانی ارائه داد، 34 تیم متخصص پزشکی به 32 کشور اعزام کرد، 283 محموله ضد همه گیری به 150 کشور و 4 سازمان بین المللی اعزام و به بیش از 200 کشور محموله های ضد همه گیری صادر کرد.

​​​​​​​اینیاسیو ویلاگران مدیر مرکز مطالعات چین آرژانتین گفت: چین جان هزاران تن را نجات داد. چین الگویی برای مهار موفق همه گیری است و پس از مهار اساسی آن بلافاصله مواد ضد همه گیری را به سایر کشورها ارائه داد که خود گویای عمل به ایده جامعه بشری با سرنوشت مشترک است.

چین در برابر تحولات اساسی در جهان که طی یک قرن اخیر نظیرش دیده نشده و تحریک و سرکوب نیروهای خارجی، روحیه ضد همه گیری را  به عنوان نیروی محرکه تلقی می کند، خود را  برای  انطباق با تحولات محیط خارجی در طولانی مدت آمده کرده و به سمت اهداف مقرر برای توسعه خود حرکت می کند؛ همانطور که شی جین پینگ گفت: «هیچ کس و هیچ نیرویی نمی تواند جلوی حرکت مردم چین برای رسیدن به زندگی بهتر را بگیرد!»

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: