پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۵۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس:
حجت‌الاسلام پژمان فر: سیاه‌پوشی و نصب پرچم‌های سیاه درب منازل همواره حرکت مردمی بوده و پویش مردمی مشهد حسینیه سیدالشهدا علیه اسلام این مسیر را زنده نگه خواهد داشت.حجت‌الاسلام‌والمسلمین نصرالله پژمان فر رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ضمن بیان مزیت‌های حرکت سیاه‌پوشی در ایام ماه محرم اظهار کرد: از قدیم‌الایام پوشیدن لباس سیاه و سیاه‌پوشی مکان‌ها  نماد حزن و اندوه بوده و چنانکه اگر کسی مصیبتی برایش پیش می‌آمد  و عزیزی  را از دست می‌داد  متداول بود  که برای عزاداری سیاه بپوشد.
در ادامه وی افزود: این مسئله در رابطه با اهل‌بیت(ع) در بین مردم به‌صورت ویژه‌ای  مطرح است و از  همان صدر اسلام به‌گونه‌ای سیاه‌پوشی تبدیل به یک شعار برای گرامیداشت مکتب اهل‌بیت علیهم اسلام می‌باشد. در روایت آمده  که امام رضا(ع) فرمود: « رحمت خداوند بر کسی که امر ما را احیاء کند».
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس افزود: از مصادیق مهم احیای امر اهل‌بیت(ع) آن است که نشان دهیم که با آن‌ها پیوند  داریم و قطعاً سیاه‌پوشی یکی از راه‌های این پیوند حزن و اندوه در مصائب آن حضرات معصومین علیهم اسلام می‌باشد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین پژمان فر گفت: نصب پرچم‌ها و سیاه‌پوش کردن درب منازل و کوچه‌ها  نشان از پیوند ناگسستگی ما با ائمه اطهار علیهم اسلام دارد که کار بسیار اثرگذاری است.
وی با بیان محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دلیل شیوع ویروس کرونا بیان کرد: بسیاری از برنامه‌های مذهبی به دلیل مسائل حفاظت از شیوع کرونا به‌شدت تحت  تأثیر قرارگرفته است و ما نمی‌توانیم همچون سال‌های قبل تجمعاتی را برای برگزاری عزاداری ایام محرم و شهادت حضرت سیدالشهدا علیه اسلام داشته باشیم و این‌گونه برنامه‌ها  جایگزین بسیار مناسبی است که الحمدالله در حال برگزاری است.
 حجت‌الاسلام‌والمسلمین پژمان فر اظهار داشت: عزاداری و سیاه‌پوشی ما نماد و شعار همراهی با اهل‌بیت(ع) است. از سوی دیگر وقتی تاریخ را بررسی می‌کنیم، در گزارش‌های متعدد می‌خوانیم که سیاه‌پوشی در عزای اهل‌بیت(ع) یک سنت بود.
وی گفت: سیاه‌پوش کردن درب منازل و کوچه‌ها و نصب پرچم یک حرکت بیرونی است که نشان می‌دهد ما همچنان پیرو خط شهادت شهدای کربلا هستیم و آن را حتی با همه محدودیت‌هایی که امسال  ویروس کرونا ایجاد کرده است، نشان می‌دهیم.
 نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر مزایای مردمی بودن عزاداری‌ها گفت :مردمی بودن  تمام  برنامه‌های عزاداری سیدالشهدا علیه اسلام بزرگ‌ترین مزیت پویش مردمی مشهد حسینیه سیدالشهدا علیه اسلام است، که اگر این حرکت‌ها دستگاهی باشد، برنامه‌ها پایداری ندارد، و  دلیل پایداری و همیشگی بودن بسیاری از مراسمت ایام محرم و عزاداری سیدالشهدا علیه اسلام این است که مردم اجرای آن را بر عهده‌دارند و به‌صورت خودجوش هر آنچه در توان دارند را در این مسیر در طبق اخلاص می‌گذارند.
وی در پایان  با اشاره به اهمیت حمایت‌های نهادها و  دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد: ازآنجایی‌که این حرکت‌ها مانند پویش مردمی مشهد حسینیه سیدالشهدا علیه اسلام خودجوش و مردمی هست  دستگاه‌ها در این موضوع باید حمایت‌های لازم را داشته باشند و آنچه در توان دارند را در اختیار مردم بگذارند، چون اصل وجود دستگاه‌ها خدمت به مردم است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:داودی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: