پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
ملتی که بخواهد قدرتمند باشد، حتما ملتیست که به معلم احترام می گذارد. ملت چین پنج هزار سال تمدن خود را تداوم بخشیده و دلیل آن این است که احترام به معلمان یکی از خصوصیات آن بوده است.
به مناسبت سی و ششمین روز ملی معلم در چین، شی جین پینگ دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین ضمن تبریک این رویداد به معلمان سراسر کشور تأکید کرد: «باید معلمی را واقعاً محترمترین و حسادت برانگیزترین شغل جامعه تبدیل کرد و حال و هوای احترام به معلمان و شغل آنها را در کل جامعه ایجاد کرد.»

احترام به معلمان اندیشه ایست که شی جین پینگ در دهها سال گذشته از آن پیروی کرده است.

شی جین پینگ در آستانه روز معلم سال 2014 در دیدار با نمایندگان معلمان و دانشجویان دانشگاه تربیت معلم پکن گفت: «هنوز هم چهره بسیاری از معلمانم را به خاطر دارم. آنها دانش و اخلاق را به من آموختند که برای من بسیار مفید بوده است.»

مدرسه «با یی» مدرسه ایست که شین جین پینگ در دهه 60 قرن گذشته دوره های ابتدایی و راهنمایی خود را در آنجا گذارنده است.

شی در 9 سپتامبر 2016 به این مدرسه آمد و با معلمان و دانش آموزان دیدار کرد. در آن روز، شی با چن جونگ هان، چن چیو یینگ و سایر معلمانی که به او آموزش داده بودند، ملاقات کرد.

چن چیو یینگ در سال 1960 پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه، برای تدریس به دانش آموزان دوره راهنمایی مدرسه «با یی» اشتغال در این مدرسه را آغاز کرد. تا اینکه در سپتامبر 1965 شی جین پینگ 12 ساله یکی از دانش آموزان کلاس خانم «چن» شد.

خانم چن به خاطر دارد که شی جین پینگ نسبت به دیگر دانش آموزان کلاس سن کمتری داشت اما به ندرت در زنگ تفریح با همکلاسیهای خود شلوغ می کرد و بعد از کلاس نیز از معلمان درباره درسها سؤال میکرد؛ شی شخصیتی پایدار و مهربان داشت.

در دهه های پس از فارغ التحصیلی از مدرسه «با یی»، شی جین پینگ همیشه به فکر این مدرسه و معلمان گذشته خود بوده است. در طول کار شی جین پینگ در خارج از پکن، هر زمان که به پکن می آمد، همیشه وقتی به بازدید از این معلمان اختصاص می داد.

چن جونگ هان یکی از معلمان گذشته شی، او را اینطور ارزیابی کرد: «در این سالها، به هر موقعیتی که در کارش می رسد، همیشه ما را به خاطر داشته است. او فردی مهربان و با عاطفه است.

تریبون مدرسه برای ملت سرنوشت ساز است. معلمان در اشاعه دانش، اندیشه ها و اخلاق وظیفه مهمی بر عهده دارند. شی جین پینگ به عنوان رهبر چین با کارهای خود، الگویی از احترام به مقام معلم ایجاد کرده است.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: