پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۶۷۰
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴
جلسه کارگروه بررسی آب شرب شهرستان به ریاست سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان خوی و با حضور اعضای این کارگروه در اتاق جلسات فرمانداری خوی برگزار شد.

جلسه کارگروه بررسی آب شرب شهرستان به ریاست سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان خوی و با حضور اعضای این کارگروه در اتاق جلسات فرمانداری خوی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین ، امیر تیموری سرپرست فرمانداری شهرستان خوی در این جلسه به وضعیت منابع آبی شهرستان اشاره کرد و افزود: تنها راه تامین آب شهرستان از طریق منابع زیرزمینی میباشد و این درحالی است که سالانه بیش از 350 میلیون متر مکعب آب از دشت خوی خارج می شود که برای رسیدن به توسعه پایدار و تامین مصرف آب در بخش های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی علاوه بر صرفه جویی می توان با احداث سد از خروج آب های سطحی از دشت خوی جلوگیری شود.

در ادامه مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوی از انجام آزمایشات مختلف بر آب آشامیدنی مورد مصرف شهروندان خبر داد و افزود: آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب روزانه در 2 نوبت صبح و عصر اقدام به کلرسنجی در سطح شهر میکند و به صورت 6 ماهه منابع (چاه ها و چشمه ها)، مخازن سطح شهر و شبکه آب توسط آزمایشگاه آنالیز شیمیایی میشوند و درصورت داشتن پارامترهای خارج از رنج مجاز بهداشت جهانی از مدار خارج میشود.

یداله سلطانی با بیان اینکه 122 روستا در سطح شهرستان تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب میباشند اظهار داشت: آماده هستیم برای دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم و بهداشتی تمام روستاها تحت پوشش این شرکت قرار گیرند.

وی وضعیت کلرزنی در روستاها را مطلوب ارزیابی کرد و تصریح کرد این شرکت حتی در بحث گندزادیی به روستاهای غیر تحت پوشش نیز خدمات ارائه می کنیم .

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: