پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنهمهر ایران خبر داد: در راستای حمایت از تولید داخلیو در قالب تفاهم‌نامه با نهادهای حمایتی، 41هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کرده‌ایم.
به گزارش روابط عمومی بانک مهر ایران،دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل این بانکبا اشاره به اینکه حمایت از تولید داخلی به‌عنوان یکی از سیاست‌های کلان اقتصاد کشور مد نظر بانک مهر ایران قرار داشته و در این راستا گام‌های محکمی برداشته شده، بیان کرد: بانک مهر ایران با نهادهای حمایتی تفاهم‌نامه‌هایی امضا کرده و از ابتدای اجرایی شدن این تفاهم‌نامه‌ها تا پایان مرداد ماه سال جاری 324هزار و 173 فقره به مددجویان کمیته امداد، 77هزار و 541 فقره در قالب همکاری با بنیاد برکت، 22هزار و 454 فقره در قالب همکاری با معاونتامورزنان و خانوادهریاستجمهوری، 14هزار و 923 فقره تسهیلات در قالب تفاهم‌نامه با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، 8436 فقره به مددجویان سازمان بهزیستی و 1400 فقره به شرکت‌های دانش‌بنیان و در قالب همکاری با صندوقنوآوریوشکوفایی تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شده است.
اکبری در همین رابطه افزود: این تسهیلات که مجموعاً به 448هزار و 927 فقره می‌رسد، در راستای حمایت از تولید داخلی پرداخت شده که ارزش آن تقریباً به 41هزار میلیارد ریال می‌رسد.
مدیرعامل بانک مهر ایران درباره عملکرد بانک در یک سال اخیرنیز گفت: این بانک موفق شدهاز ابتدای شهریور سال 1398 تا ابتدای شهریور سال جاری، 151هزار میلیارد ریال منابع جذب کند که باعث رشد تقریباً 73درصدی منابع این بانک شده است. اکنون مانده منابع بانک مهر ایران به 360هزارمیلیاردریال می‌رسد.
وی خبر داد: تعداد تسهیلات پرداختی بانک مهر ایران در مدت یاد شده به بیش از 2.5 میلیون فقره رسیده و مبلغ 271هزار میلیارد ریال را شامل می‌شود. در همین مدت تقریباً یک میلیون و 900هزار نفر به جمع مشتریان بانک مهر ایران اضافه شدند و اکنون تعداد مشتریان بانک به 9 میلیون نفر رسیده است.
اکبری یادآوری کرد: افزایش تعداد تسهیلات پرداختی در حال صورت گرفته که مطالبات غیرجاری بانک مهر ایران همچنان زیر یک درصد است.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: