پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۷۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا 29 ژوئن بیانیه ای درباره به اصطلاح «برنامه تنظیم اجباری خانواده و عقیم سازی اجباری در شین جیانگ» منتشر کرد.

 همان روز، آسوشیتدپرس گزارشی تحقیقاتی با عنوان «کنترل فرزندآوری در شین جیانگ به منظور کاهش جمعیت اویغورها» منتشر کرد. بیانیه پمپئو و گزارش آسوشیتدپرس هر دو مدعیست که دولت چین برای کاهش جمعیت و کنترل فرزندآوری اقلیتهای ملی در شین جیانگ، به عقیم سازی اجباری زنان در شین جیانگ دست زده است. مطالب بیانیه پمپئو و گزارش آسوشیتدپرس به محتوای گزارش تحقیقاتی آدریان زنز با عنوان «عقیم سازی، دستگاه داخل رحمی و کنترل اجباری فرزندآوری: جنبش حزب کمونیست چین برای سرکوب فرزندآوری اویغورها در شین جیانگ» استناد کرده که بنیاد جیمز تاون در ژوئن سال جاری منتشر کرد؛ گزارشی که کاملاً و از اساس دروغ است و پرداخته برخی بنیادها و اندیشمندان ضد چین است.

آدریان زنز نویسنده گزارش که خود را به نام چینی «جن گوئو ئن» معرفی می کند، یکی از مأموران صندوق قربانیان کمونیسم آمریکا است و این صندوق که یکی از سازمانهای راستگرای افراطی شناخته می شود، خود تحت حمایت دولت آمریکا قرار دارد. این صندوق از زمان تاسیس خود در سال 1983 بارها و بارها حقایق عینی را نادیده گرفته و به برخی تروریستهای جنایتکار به اصطلاح «جوایز حقوق بشر» اعطا کرده و نقش چین را در اداره شین جیانگ و مقابله با شیوع کرونا در این منطقه تحقیر کرده است.

در همین راستا دانشیار لین فانگ فئی از دانشکده علوم سیاسی و مدیریت عمومی دانشگاه شین جیانگ 14 سپتامبر مقاله ای را در وب سایت رسمی دانشگاه منتشر و اشاره کرد که از سال 2010، نرخ رشد طبیعی جمعیت در شین جیانگ در واقع رو به کاهش گذاشته اما این پدیده قطعاً ناشی از به اصطلاح «تدابیر اجباری دولت چین برای کنترل فرزندآوری اویغورها» که برخی ارگان ها و سیاستبازان خارجی ساخته اند، نیست بلکه دقیقا نشان داده است که چین برای حفاظت از منافع و حقوق زنان و کودکان در مناطق اقلیت نشین تلاش های طولانی مدت انجام داده و به دستاوردهای مهمی نائل آمده است.

اقلیت های قومی شین جیانگ در اجرای سیاست های برنامه ریزی جمعیت در موقعیت مساوی قرار دارند و حتی از امتیازات خاصی برخوردارند. زنان اقلیت هایی قومی چین کاملاً از حق تحصیل و اشتغال برخوردار هستند که این امر باعث ایجاد تغییرات جدید در رویکرد آنها به زایمان شده است. سطح تحصیلات هر چه بالاتر باشد، زنان تمایل بیشتری برای به تعویق انداختن ازدواج و فرزندآوری پیدا می کنند.

علاوه بر این، دسترسی به فرصتهای اشتغال بیشتر نیز دلیل مهم دیگری است که زنان روستایی اقلیتهای قومی چین رویکرد خود به زایمان را تغییر داده اند. آنها به جای اینکه فقط تعداد هر چه بیشتر فرزندان را دنبال کنند، به کیفیت آموزش فرزندان خود اهمیت بیشتری می دهند.

تغییر تمایل زنان اقلیت های قومی برای زایمان در شین جیانگ به هیچ وجه ناشی از تدابیر اجباری دولت نیست بلکه در گرو ثبات و توسعه اقتصادی و اجتماعی طولانی مدت شین جیانگ است.

با این حال، برخی از کشورها و موسسات تحقیقاتی به دلیل تعصب ایدئولوژیک و انگیزه های پنهانی خاص خود با روش های کثیف مانند ساخت و تغییر داده ها به دروغ پردازی و سیاهنمایی علیه چین در موضوع شین جیانگ پرداخته اند. چین تدابیر مساوی را در قبال همه قومیت های کشور اتخاذ می کند و این رویکرد دولت چین قطعا شکوفایی و ثبات بیشتری در شین جیانگ ایجاد کرده و مردم قومیت های مختلف چین از زندگی سعادتمندانه ای برخوردار شده اند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: