پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا 29 ژوئن بیانیه ای درباره به اصطلاح «برنامه تنظیم اجباری خانواده و عقیم سازی اجباری در شین جیانگ» منتشر کرد.

همان روز، آسوشیتدپرس گزارشی تحقیقاتی با عنوان «کنترل فرزندآوری در شین جیانگ به منظور کاهش جمعیت اویغورها» منتشر کرد. بیانیه پمپئو و گزارش آسوشیتدپرس هر دو مدعیست که دولت چین برای کاهش جمعیت و کنترل فرزندآوری اقلیتهای ملی در شین جیانگ، به عقیم سازی اجباری زنان در شین جیانگ دست زده است. مطالب بیانیه پمپئو و گزارش آسوشیتدپرس به محتوای گزارش تحقیقاتی آدریان زنز با عنوان «عقیم سازی، دستگاه داخل رحمی و کنترل اجباری فرزندآوری: جنبش حزب کمونیست چین برای سرکوب فرزندآوری اویغورها در شین جیانگ» استناد کرده که بنیاد جیمز تاون در ژوئن سال جاری منتشر کرد؛ گزارشی که کاملاً و از اساس دروغ است و پرداخته برخی بنیادها و اندیشمندان ضد چین است.

آدریان زنز نویسنده گزارش که خود را به نام چینی «جن گوئو ئن» معرفی می کند، یکی از مأموران صندوق قربانیان کمونیسم آمریکا است و این صندوق که یکی از سازمانهای راستگرای افراطی شناخته می شود، خود تحت حمایت دولت آمریکا قرار دارد. این صندوق از زمان تاسیس خود در سال 1983 بارها و بارها حقایق عینی را نادیده گرفته و به برخی تروریستهای جنایتکار به اصطلاح «جوایز حقوق بشر» اعطا کرده و نقش چین را در اداره شین جیانگ و مقابله با شیوع کرونا در این منطقه تحقیر کرده است.

جنگ گوا ان در گزارش خود به "نقل" از گزارش «بودجه کمیته پزشکی و سلامتی منطقه خودگردان قرقیز قزلسو در سال 2020 » خاطر نشان کرد که قزلسو به شکل بی سابقه رشد جمعیت نزدیک به صفر را تجربه کرده و به عبارت دیگر، نسبت رشد طبیعی جمعیت این منطقه در سال 2020 به 1.05 درصد کاهش یافته. وی با این مطلب دولت چین را به کنترل اجباری زایمان اقلیت های قومی از جمله قوم اویغور متهم کرده است.

لین فانگ فی دانشیار دانشکده علوم سیاسی و مدیریت عمومی دانشگاه شین جیانگ در این مورد 24 شهریور 14 سپتامبر در مقاله خود در سایت اینترنتی این دانشگاه نوشت: در واقع، گزارش جنگ گوا ان کاملا ارقام اسناد مربوط به منطقه قزلسو را تحریف کرده است. در گزارش بودجه کمیته بهداشتی و سلامتی این ایالت آمده که «نسبت رشد طبیعی جمعیت» در جدول هدف هزینه های پروژه از نسبت درصد استفاده کرده یعنی 1.05 درصد و برابر با 10.5 در هزار است. این رقم با نسبت رشد طبیعی 11.45 در هزار جمعیت این ایالت در سال 2018 فاصله زیادی ندارد. اما گزارش جنگ گوا ان عمدا واحد نسبت را تحریف کرده و با ساخت ارقام غلط سیاست دولت چین برای تنظیم خانواده مناطق اقلیت نشین را سیاه نشان داده که قصد شوم او از این اقدام روشن است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: