پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶
‍ همزمان با روز شعر و ادب فارسی و در آستانه هفته دفاع مقدس؛
در مراسمی با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و با حضور شاهنامه خوانان و نقالان استان ویژه برنامه " روایت گری، شاهنامه خوانی و حماسه سرایی " در روستای نصیرآباد کاکاشرف خرم آباد برگزار شد.
 به گزارش گیتی آنلاین به نقل از  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، احمدحسین فتایی؛ مدیر کل در این برنامه که به همت انجمن شاهنامه پژوهان استان و با حضور پانزده تن از شاهنامه خوانان و نقالان لرستان برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن روز شعر و ادب فارسی و هفته دفاع مقدس گفت: شاهنامه شناسنامه غیرتمندی، دینداری، دلاوری و شجاعت مردم ایران زمین است. 

 وی افزود: ایرانیان همواره در حفاظت از کیان سرزمین خود با کسی سر تعارف نداشته و همانگونه که در شاهنامه آمده که : « همه سر بسر تن به کشتن دهیم، از آن به که کشور به دشمن دهیم» سربازان و پاسداران این مرز و بوم هیچگاه از جمله در دفاع مقدس اجازه ندادند یک وجب از خاک پاک ایران به دست دشمنان و نااهلان بیفتد.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: انجمن شاهنامه پژوهان لرستان از انجمن های فرهنگی و هنری وابسته به این اداره کل است که از زمان شکل گیری تا کنون به مناسبت های مختلف، برنامه های متناسب و متنوعی را ترتیب داده که جای تشکر دارد.

احمدحسین فتایی در پایان خاطر نشان ساخت: همانگونه که می بینیم در این برنامه کودکان، نوجوانان، میانسالان و کهنسالانی شرکت کرده اند که حضورشان گواه علاقه مندی لرستانی ها به شاهنامه است، لرستان همواره در زمینه شاهنامه خوانی، نقالی و شاهنامه پژوهی از استان های سرآمد و مطرح کشور بوده و تلاش می کنیم با کشف استعدادهای نو و آموزش های لازم، این روند را بهبود ببخشیم. 

در ادامه این ویژه برنامه شاهنامه خوانان، رویت گران و نقالان حاضر به خوانش بخش های از شاهنامه که در برگیرنده شجاعت ها و دلاورمردی های پهلوانان ایران است پرداختند.

خبر : سجاد شفیعی 
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: