پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: اجرای برنامه های آموزشی رفتار شناسی و دوری از زیستگاه گاندو در روستاهای میزبان گاندو همچنان در حال اجراست.
گیتی انلاین_ به نقل از  روابط عمومی حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان:
وحیدپورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: اجرای برنامه های آموزشی رفتار شناسی و دوری از زیستگاه گاندو در روستاهای میزبان گاندو همچنان در حال اجراست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان کرد: رفتارهای تهاجمی و پر خطر گاندو در فصل زاد و ولد و افزایش حریم زیستی در زیستگاههای محدود منطقه موجب برخورد گاندو ها برای افزایش قلمرو و پراکندگی این گونه در پهنه وسیع تری از قبل شده است و این موضوع موجب ایجاد خطر برای  اهالی و بومیان روستاهای میزبان گاندو شده است.

وی افزود: آموزش جوامع محلی در محل و آموزش رفتارها گاندو و نحوه برخورد با این موضوع و عدم نزدیکی به زیستگاه این گونه از قبیل آبگیرها، برکه ها، رودخانه ها ... از جمله اقدامات آموزشی تیم های کارشناسی و محیط بان مستقر در منطقه است.

پورمردان اشاره کرد: دیدار با بزرگان و ریش سفیدان، معلمان، متولیان امر آموزش و ارائه مطالب آموزشی از این طریق و بهره گیری از ظرفیت های امامان جمعه و جماعت و برگزاری کلاس های آموزشی در محل مدارس، مساجد و حتی کنار رودخانه ها و کوچه های روستاهای میزبان گاندو بصورت شبانه روزی وبی وقفه در حال انجام است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: