پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۸۰۳
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
رودخانه زرد، رودخانه مادر ملت چین است. ولی اداره این رودخانه بزرگ از چالش های بزرگ پیش روی  ملت چین از هزاران سال گذشته است. 
رودخانه زرد همراه با رودخانه یانگ تسه و رودخانه لان تسانگ جیانگ  از منطقه سان جیانگ یوان که به برج آب در فلات چینگ های تبت شهرت دارد، سرچشمه می گیرند. سال 2016 میلادی، شی جین پینگ همزمان با بازدید از استان چینگ های، به ویژه بر چگونگی حفاظت از محیط زیست منشا رودخانه زرد تاکید کرد.  

از ماه ژوییه امسال به این سو، شی جین پینگ  به 6 استان و منطقه در حاشیه آب های رودخانه زرد سفر کرده است.  رودخانه زرد از 9 استان و منطقه در چین عبور می کند و جمعیت مردم در  این حوزه  30 درصد از  کل جمعیت چین را تشکیل می دهد. اهمیت این منطقه برای توسعه اقتصادی و اجتماعی چین و امنیت اکولوژیکی بدیهی است.

در جلسه  روز 18 سپتامبر 2019 ، حفاظت از محیط زیست و توسعه با کیفیت بالا در حوضه رودخانه زرد به عنوان یک استراتژی اصلی ملی مشخص شد. شی جین پینگ تاکید کرد که حفاظت از رودخانه زرد با هدف بزرگ رستاخیز ملت چین ارتباط دارد. 

 حفاظت از محیط زیست و توسعه با کیفیت بالا از حوضه رودخانه زرد در یک روز به اتمام نمی رسد، ولی به صبر  و عزم استراتژیک نیاز دارد . ما باید  با برعهده گرفتن مسوولیت تاریخی، نه تنها، نقشه طولانی مدت را ترسیم کنیم، بلکه باید کار های فعلی را به طور مطلوب پیش بریم. 

چرا کمونیست های چینی باید با قاطعیت  بر پیشبرد حفاظت و مدیریت رودخانه زرد اصرار داشته باشند؟  پاسخ در گفت و گو بین شی جین پینگ دبیرکل و یک روستایی نهفته است. در ماه اگوست سال گذشته، شی جین پینگ در منطقه ای واقع در کوه های چی لیان شان، با یکی از اهالی روستا به نام لی یینگ چوان در مورد "خوشبختی"  گفت و گو کرد. 

شی جین پینگ: اوضاع زندگی شما چگونه است؟

لی:  بسیار خوشبختیم!

شی جین پینگ: در گذشته چطور بود؟

لی با نشان دادن عکس قبلی خانه خود گفت:  این خانه خشتی، خانه قدیمی من است. 

شی جین پینگ: چه سالی به این جا اسباب کشی کردید؟

لی: پارسال.

شی جین پینگ: این یک تغییر بزرگ است ، واقعا خوب است.

لی: ما خیلی خوشحالیم ، حزب کمونیست واقعا خوب است.

شی جین پینگ: از شادی شما، ما هم شادیم.  ماموریت حزب کمونیست خدمت رسانی و انجام کارها برای مردم است. خوشبختی مردم از جمله امور حزب کمونیست است. "


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: