پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۸۳۵
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی لرستان :
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان ، پرداخت حقوق معوقه کارگران را اولویت تسهیلات به کارفرمایان و بنگاه های متضرر از کرونا عنوان کرد .
علی آشتاب در گفت و گوی اختصاصی با "گیتی آنلاین" ضمن تبریک هفته دفاع مقدس بیان داشت : در راستای حمایت از بنگاه های آسیب دیده و مشاغلی که به واسطه بروز و ظهور بیماری کرونا دچار آسیب شده اند براساس مصوبه دولت و اقدام وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و با همکاری دستگاه های اجرایی و بانک های عامل موضوع پرداخت تسهیلات به بنگاههای آسیب دیده آغاز شد .

وی افزود: جهت حمایت از هر فرصت شغلی ۱۲ میلیون تومان با نرخ سود ۱۲ درصد و برای مشاغلی که براساس تصمیم ستاد ملی کرونا به اجبار تعطیل شده اند سرانه در این مشاغل ۱۶ میلیون تومان در نظر گرفته شده و بازگشت اقساط ۲۴ ماهه است .

مقام ارشد تعاون ، کار و رفاه اجتماعی لرستان آماری نیز ارائه داد: در این راستا با توجه به تلاش های صورت گرفته مجموع ۲۶ هزار و ۹۹۴ فقره پرونده به بانک های عامل با اشتغال ۳۳ هزار و ۳۰۲ نفر و اعتبار ۲۶۴ میلیارد تومان ارسال شده که تاکنون مجموع ۱۴ هزار و ۶۴۷ فقره پرونده با اشتغال ۱۶ هزار و ۶۰۳ نفر و اعتباری بالغ بر ۱۲۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به این افراد پرداخت شده است .

علی آشتاب نخستین هدف پرداخت تسهیلات کرونا را اینگونه بیان کرد : هدف از پرداخت این تسهیلات کمک به بنیه نقدی بنگاه های اقتصادی است تا بتوانند بخشی از حقوق نیروهای کار خود را که به دلیل تعطیلی بنگاه ، معوق مانده اند، پرداخت نمایند و هم اینکه بخشی از این اعتبار برای تامین سرمایه در گردش و به نوعی برای هزینه های جاری بنگاه می باشد و تقاضا داریم کسانی که امروز پرونده آنها در سیستم بانکی باز است با مراجعه هر چه سریع تر به بانک های عامل و تکمیل پرونده و تامین وثیقه نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کنند .

این مدیر باتجربه در عرصه تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اینبار دستگاه های اجرایی را مخاطب قرار داد: دستگاه های اجرایی متولی بخش های اقتصادی که به نوعی پیگیر دریافت تسهیلات طرح های زیرمجموعه خود هستند آنها نیز با پیگیری از سیستم بانکی زمینه را فراهم نمایند تا متقاضیان بتوانند به راحتی این تسهیلات را دریافت کنند و مشکل این عزیزان حل شود .

علی آشتاب تقاضای مهمتری نیز داشت: خواهشی مهمتر از سیستم بانکی است که انشاءالله با تسریع و تسهیل شرایط، جهت دریافت تسهیلات بنگاه های اقتصادی بتوانند شرایط را به شکلی فراهم کنند تا نهایت استفاده از این تسهیلات صورت گیرد و بتوانیم بخشی از آن آسیب وارده به فعالیت ها و مشاغل آسیب دیده را جبران کنیم .


 وی با بیان اینکه کارگران آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند، تاکید کرد : موضوعی که لازم است به آن توجه شود بخش نیروی شاغل در این بنگاه ها است که از کارفرمایان ، مجریان طرح ها و صاحبان کسب و کارها درخواست داریم با توجه به شرایط اقتصادی که امروز پیش آمده و به نوعی قشر کارگر نیز از آسیب پذیرترین اقشار جامعه هستند اولویت اول دریافت این تسهیلات را پرداخت حقوق و مزایای معوق کارگران قرار دهند تا با تامین معیشت این افراد بتوانیم شاهد فعالیت بیشتر و بهتر در بنگاه های اقتصادی باشیم .

علی آشتاب فراز پایانی سخنان خود را باز به قشر کارگر اختصاص داد و گفت: باید توجه ای ویژه به بحث پرداخت بیمه کارگران و سلامت نیروی کار شاغل در این بنگاه ها شود زیرا با توجه به اینکه کارگران و همه ما در معرض این بیماری و به نوعی آسیب هستیم انشاءالله با تامین لوازم بهداشتی و ابزار مبارزه با این بیماری بتوانیم سلامت نیروی کارمان را در بنگاه های اقتصادی حفظ کنیم .

✍تهیه و تنظیم : مریم نظری 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: