پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۵۸۹۰
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
به همت موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران صورت می گیرد؛
موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس‌، ٢٦ نشست تخصصی را همزمان با نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران،  بررسی "شعر مقاومت و دفاع مقدس" سه شنبه (اول مهرماه) ساعت ۱۰ با حضور ناصر فیض و  علی‌محمد مودب  بررسی می شود. 

همچنین، رونمایی از ترجمه انگلیسی کتاب "هفتمین فرمانده" با حضور پویامحمدعلیخانی (مترجم) و محمدباقری وکیل‌آباد (نویسنده) با همکاری سازمان نشر آثار دفاع مقدس (انتشارات صریر) ساعت ۱۱  برگزار می شود. 

 نقد کتاب "امتحان سخت؛ خاطرات آزاده سیداحمد قشمی" با حضور  احمد قشمی و  دکتر جوادکاموربخشایش (منتقد) از دیگر برنامه های موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس است که سه شنبه (اول مهرماه) ساعت ۱۴  با همکاری انتشارات پیام آزادگان برگزار می شود.

همچنین، نقد کتاب "جوله" چهارشنبه(دوم مهرماه) ساعت ۱۴ با حضور عباس عابدساوجی و دکتر جواد کامور بخشایش (منتقد) با همکاری سازمان نشر آثار دفاع مقدس(انتشارات صریر) برگزار می شود. 
از دیگر برنامه های روز دوم مهرماه، نشست "تاملی بر ادبیات داستانی کودک و نوجوان دفاع مقدس" با حضور مصطفی خرامان است.

از دیگر برنامه های موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، برگزاری نشست رونمایی ترجمه انگلیسی کتاب "فقط  غلام حسین باش" با حضور حمید حسام (نویسنده) و سید مجتبی باقری (مترجم) است. این برنامه با همکاری سازمان نشر آثار دفاع مقدس (انتشارات صریر) پنجشنبه (سوم مهرماه) ساعت ۱۱ برگزار می شود. همچنین  نشست "تاریخ کربلا و دفاع مقدس" از دیگر برنامه های سوم مهرماه است که با حضور میرشمس الدین فلاح هاشمی  ساعت۱۳ برگزار می شود.


نشست"آسیب شناسی داستان های دفاع مقدس" از دیگر برنامه هایی است که موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برای روز جمعه(چهارم مهرماه) در نظر گرفته است.  این برنامه با حضور قاسمعلی فراست و محمد حنیف ساعت ۱۱برگزار می شود.  همچنین، در این روز، نشست"روایت جنگ در دل جنگ(با نگاهی به مستندهای سید مرتضی آوینی) با حضور محمد مهدی شاکری و حمیدرضا شعیری از سوی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با همکاری بنیاد سینمایی فارابی ساعت ۱۴ برپا می شود.

این موسسه همچنین با همکاری سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس، شنبه(پنجم مهرماه) ساعت ۱۱نشست "نقش زنان در دفاع مقدس" را با حضور فاطمه مه‌پیکر و مریم شادی برگزار می کند.  نقد کتاب"هفت خوان؛ خاطرات آزاده علی اکبر فندرسکی" نیز در روز شنبه(پنجم مهرماه) ساعت ۱۴با همکاری انتشارات پیام آزادگان برگزار می شود؛ فرزانه قلعه قوند (نویسنده) و امیر محمد عباس نژاد در این نشست حضور خواهند داشت.

همچنین، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با همکاری کانون سراسری مترجمان نشست " ترجمه ادبیات دفاع مقدس به زبان های خارجی" را یک شنبه(ششم مهرماه) ساعت ۱۱ با حضور ساجده اثنی عشری و افشین شحنه تبار برگزار می کند. از دیگر نشست های روز  ششم مهرماه می توان به نشست" آزادگان، عزت مداران دفاع مقدس" اشاره کرد؛ این نشست با حضور مرتضی جوکار و با همکاری انتشارات پیام آزادگان برگزار می شود. 
روز دوشنبه(هفتم مهرماه) ساعت ۱۱ نیز نشست "چرایی و چگونگی ماندگاری داعش" با حضور قادر آشنا و محمدباقر خرمشاد برگزار می شود. در این روز همچنین، نشست نقد کتاب" ممد یزدی؛ خاطرات آزاده محمد دهقانی فیروز آبادی" با حضور یوسف بدرالدین (نویسنده) و دکتر محمد رضا سنگری (منتقد) ساعت ۱۴ با همکاری انتشارات پیام آزادگان برگزار می شود. 

این موسسه، نشست نقد کتاب" از فیضیه تا الرشید؛ خاطرات آزاده محمد حسن جمشیدی" را با حضور  جواد کامور بخشایش و سید حسین ولی پور زرومی (نویسنده) با همکاری انتشارات پیام آزدگان در نظر گرفته است؛ این برنامه سه شنبه(هشتم مهرماه) ساعت ۱۱ برگزار می شود. نشست دیگر روز سه شنبه، نقد کتاب"دور از چشم صلیب؛ خاطرات آزاده مسعود قربانی" است که با حضور مسعود قربانی و امیر محمد عباس نژاد  با همکاری انتشارات پیام آزادگان برگزار می شود.

همچنین، چهارشنبه(نهم مهرماه) نشست معرفی کتاب " دست های خالی پاهای خونین؛ تاخت و تازهای ضد انقلاب و ارتش عراق در قصر شیرین، سرپل ذهب و گیلانغرب(۱۳۵۷-۱۳۵۹)" با حضور اسدالله احمدی (نویسنده)  و سجاد محقق با همکاری مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار می شود. 
نشست "جنگ شهرها، تهران" نیز چهارشنبه(نهم مهرماه) ساعت ۱۱با حضور زینب اسلامی (نویسنده) و سجاد محقق  با همکاری مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار می شود.

همچنین،  به مناسبت این هفته، هفت نشست تخصصی از سوی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران  با حضور رضا امیرخانی، احمد دهقان، محمدرضا بایرامی، مرتضی سرهنگی، احمد شاکری، نرگس آبیار، مجید قیصری، قاسمعلی فراست، شهریار عباسی، خسرو باباخانی، محمود جوابخت، حمید محمدی محمدی، علی‌اصغر عزتی‌پاک، افشین صحنه و میثم امیری برگزار می شود که درباره رابطه سینما و ادبیات داستانی دفاع‌مقدس، دستاوردهای ترجمه آثار داستانی دفاع‌مقدس، آثار کودک و نوجوان در ادبیات دفاع‌مقدس، رابطه ادبیات انقلاب و ادبیات داستانی دفاع‌مقدس، ادبیات داستانی دفاع‌مقدس و رسانه‌ها، ادبیات داستانی دفاع‌مقدس و خاطره‌نگاری و چیستی ادبیات داستانی دفاع مقدس،  بحث و تبادل‌نظر صورت می‌گیرد.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست‌ها را همزمان با برگزاری برنامه‌های هفته دفاع‌مقدس از طریق اینستاگرام موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به صورت زنده به نشانی @khaneyeketab  دنبال کنند.

نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت از دوم تا نهم مهرماه در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: