پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۹۴۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
شی جین پینگ رئیس جمهور چین یکم مهر در مباحثات عمومی هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد.


وی درباره موضوع تغییرات اقلیمی و انتشار آلاینده ها در جهان تاکید کرد: بشر دیگر نمی تواند هشدارهای مکرر طبیعت را نادیده بگیرد و مسیر قدیمی را دنبال کند و تنها به «بهره برداری از طبیعت بدون حفظ آن، به تامین نیاز خود بدون سرمایه گذاری و به توسعه خود بدون احیای طبیعت» ادامه دهد.

رهبر چین خبر داد که کشورش سعی دارد تا پیش از سال 2030 به کمترین سطح انتشار دی اکسید کربن برسد و تا پیش از سال 2060 برای دستیابی به کربن صفر تلاش خواهد کرد.

کاهش انتشار دی اکسید کربن یکی از مباحثات مهم پیمان پاریس درباره تغییرات اقلیمیست. در حالی که همه اعضای دیگر برای تحقق آن در تلاش بودند، آمریکا به عنوان بزرگترین انتشار دهنده دی اکسید کربن در ماه نوامبر سال گذشته میلادی از پیمان خارج شد.

شی جین پینگ در فرازی دیگر و درباره اهمیت سیاستهای گشایش و همگرایی در سرنوشت آینده جهان گفت: دنیا نمیتواند کبک وار یا دون کیشوت وار زندگی کند.

وی تاکید کرد: در روند جهانی شدن اقتصاد که یک جریان کلان تاریخی در دنیای امروز است، نمی توانیم مثل کبک سرمان را زیر برف فرو کنیم و این روند را نادیده بگیریم؛ یا مثل دن کیشوت که با همه چیز سر جنگ داشت، در برابر این جریان مقاومت کرده و خلاف قوانین پیشرفت تاریخ عمل کنیم.

رهبر چین افزود: دنیا به وضعیتی که ملتها منزوی بودند و درها را به روی هم بسته بودند، برنخواهد گشت چه رسد به این که این حالت مصنوع انسان باشد؛ به علاوه، ما نمیتوانیم از چالشهای ناشی از جهانی سازی اقتصادی جلوگیری کنیم بلکه باید با چالشهایی مانند فاصله بین فقیر و غنی و شکاف اقتصادی مستقیما رویارو شویم.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: