پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۹۴۷
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
«شی جین پینگ» رئیس جمهور چین در تاریخ 21 سپتامبر سال جاری میلادی (31 شهریور» با حضور در هفتاد و پنجمین نشست سالانه سازمان ملل، 4 پیشنهاد را در زمینه «حمایت از عدالت، اجرای قانون، ارتقاء همکاری و تمرکز روی عملکرد» مطرح کرد.

سوالی که مطرح می شود این است که «جهان به چه نوع سازمان مللی نیاز دارد؟ در دوره پس از اپیدمی کرونا، سازمان ملل چگونه می تواند به ایفای نقش خود بپردازد؟»

چینی ها پاسخ این سوال را داده اند؛ پاسخی که بسیار واقع بینانه است و اهمیت زیادی در دفاع از چند جانبه گرایی دارد.

جهان امروز در حال تغییرات مهمی است که در طول یک قرن گذشته بی سابقه بوده است؛ به ویژه اینکه حمایت گرایی، یک جانبه گرایی و قلدری در این یک قرن اخیر شدت پیدا کرده است.

کشورهای مختلف و نیروهای سیاسی در تلاشند تا جهان را به عقب ببرند و تفرقه بیندازند و تقابل ایجاد کنند؛ جهان بیشتر از گذشته به یک سازمان ملل قوی نیازمند است.

رئیس جمهور چین بر ضرورت حمایت از عدالت و برابری تمامی کشورهای کوچک و بزرگ با یکدیگر و همچنین افزایش کارآمد نمایندگی ها و صدای کشورهای در حال توسعه در سازمان ملل تاکید کرد و گفت که چنین رویکردی به حفظ عدالت و انصاف در جامعه بین المللی کمک می کند و منجر می شود که یکجانبه گرایی و سلطه جویی از بین برود.

شی جین پینگ در رابطه با اجرای قانون تاکید کرد که اهداف و اصول منشور سازمان ملل برای اداره روابط بین الملل، ضروری هستند.

وی گفت: شما نمی توانید به حرف های هر کسی که مشت بزرگی دارد، گوش کنید؛ چنین رویکردی به ممانعت از تحریف ناخواسته قوانین بین الملل و حفظ صلح و ثبات در عرصه بین المللی کمک می کند.

رئیس جمهور چین گفت تا آنجایی که با موضوع بهبود روند همکاری ها مرتبط است، باید گفت و گو را جایگزین درگیری کرد تا این روش، کمک کند که امور بین الملل از طریق مشاوره مدیریت شوند و نهایتا توسعه ای مشترک محقق شود.

شی جین پینگ در بررسی مقابله با چالش های جهانی در زمینه های امنیتی، توسعه و حقوق بشر، تاکید کرد که به منظور بررسی چالش های امنیتی غیرمعمول مانند بهداشت عمومی به عنوان اولویت سازمان ملل، باید مسائل توسعه ای را در جایگاه برجسته و پر اهمیت چارچوب کلان جهانی قرار داد و توجه بیشتری به ارتقاء و حمایت از حق بقا و حق توسعه مبذول داشت؛ حق توسعه ای که یک طرح سازنده را برای آینده کاری سازمان ملل تعریف می کند.

وی گفت: ما همواره تمرین کننده چند جانبه گرایی خواهیم بود؛ این همان تعهد راسخ و قاطعی است که شی جین پینگ به جهان می دهد.

بر اساس اظهارات شی جین پینگ، چین با این هدف که سازمان ملل نقشی به مراتب بزرگ تر در این پروسه تاریخی جدید و ارتقاء روند ساخت جامعه ای با آینده مشترک برای بشریت داشته باشد، به همکاری با سایر کشورها ادامه خواهد داد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: