پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۵۹۶۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
آیین تجلیل از خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان شهرداری خرم آباد بمناسبت هفته دفاع مقدس در سالن جلسات شهرداری مرکزی برگزار شد .

 محمد شریفی مقدم شهردار خرم آباد در این آیین معنوی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی بزرگمردان هشت سال دفاع مقدس، چه ادیبانه سخن خویش را آغاز کرد: کوچه ها را بنام شهدا نامگذاری کرده ایم تا هر زمان نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه خون کدامین شهید با آرامش به منزل می رسیم .

شهردار بسیجی شهر خرم آباد گفت: یاد و خاطره شهدا، ایثارگران و جانبازان باید همواره در ذهن ما باشد و امیدواریم راه این عزیزان تداوم داشته باشد.

مهندس شریفی مقدم جهت مراعات حال مادران شهدا و جانبازان حاضر در جلسه سخن کوتاه کرد و تریبون را به رئیس شورای اسلامی شهر سپرد .

 رستم کوشکی نیز کلامش را ادیبانه آغاز کرد: سلام بر آنهایی که از نفس افتادند تا ما از نفس نیفتیم، سلام بر دلاورانی که قامت راست کردند تا ما قامت خم نکنیم ، سلام بر مجاهدانی که بر خاک افتادند تا ما به خاک ننشینیم .

رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد بیان داشت : هفته دفاع مقدس یادآور ایثارگری، شهامت و شهادت دلاورمردانی است که از جان ، زندگی و خانواده خود گذشتند تا ما در آسایش و آرامش زندگی کنیم .

وی افزود: این روزها خیلی از جوانان ما متوجه ارزش دفاع مقدس نشده اند ، اگر به تاریخ ایران برگردیم خواهیم دید در زمان پادشاهان مختلف درگیری های زیادی بوده که متاسفانه همگی به ضرر ایران تمام شده و مقداری از خاک کشورمان به یغما رفته ولی در جنگ تحمیلی بواسطه دفاع مقدس که حاصل رشادت های عزیزان شاهد و ایثارگر بود نه تنها یک وجب خاک به دشمن ندادیم بلکه در مقابل ابرقدرت های بزرگ جهان نیز ایستادگی کرده و درس مقاومت و مبارزه با ظلم را نیز به مظلومان جهان آموختیم .

سردار علیشاهی خاطرنشان ساخت: در شهرداری، بسیاری از خانواده های معظم شهدا و جانبازان هستند زیرا بعد از جنگ همتی شد و فرزندان شهدا و جانبازان بکارگیری شدند و این نشان می دهد که شهرداری یک مجموعه خدمتگزار و انقلابی است .

رئیس رزمندگان اسلام استان لرستان، اذعان داشت : زمانی که مجری برنامه اعلام می کند شهردار بسیجی شهر خرم آباد و رئیس ایثارگر شورای شهرخرم آباد و سردار صالحی نسب عضو شورای شهر و ... یعنی اینکه بحمدالله شهرداری علی رغم مشکلات مالی و رکود اقتصادی پیش آمده هنوز به ارزش ها پایبند است و در همه ی صحنه های انقلاب حضوری فعال دارد . 

سپس نوبت به سخنان سرهنگ شهبازی جانشین فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۸۴ لرستان و سرهنگ دولتشاهی فرمانده انتظامی شهرستان خرم آباد رسید و بعد از آن آزاده سرافراز نادر قربانی مشاور استاندار لرستان در امور ایثارگران و سردار علی محمد صالحی نسب نماینده لرستان در شورای عالی استان ها و عضو شورای شهر خرم آباد خاطرات خود را از هشت سال دفاع مقدس بیان داشتند .


گفتنی است در این آیین معنوی، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، رستم کوشکی رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد ، محمد شریفی مقدم شهردار مرکز استان ، سردار علیشاهی رئیس هیئت رزمندگان اسلام ، سرهنگ شهبازی جانشین فرماندهی لشگر ۸۴ ، سرهنگ دولتشاهی فرمانده اتتظامی شهرستان خرم آباد ، نادر قربانی مشاور استاندار لرستان در امور ایثارگران، سردار علی محمد صالحی نسب نماینده لرستان در شورای عالی استان ها، عباس گرمه ای معاون اداری _ مالی شهرداری و معاونین شهردار و جمعی از پرسنل شهرداری حضور داشتند که در پایان از خانواده های معزز شاهد و ایثارگر و جانبازان سرافراز تجلیل شد .

 این مراسم نکته قابل توجه و تاملی نیز داشت ؛ عباس گرمه ای معاون اداری _ مالی شهرداری که فرزند شهید می باشد و می بایست در این مراسم مانند دیگر عزیزان تجلیل می شد از روابط عمومی خواسته بود که از طراحی تقدیر نامه برای وی خودداری کنند و کارت هدیه خود را نیز نپذیرفت و فقط به احترام جمع حاضر در صف تجلیل شدگان حضور یافت .

تهیه و تنظیم : مریم نظری
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: