پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۰۲۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره دانشگاهی نمایشنامه خوانی دفاع مقدس صورت گرفت؛
چهارمین جشنواره دانشگاهی نمایشنامه خوانی دفاع مقدس با تقدیر از رشادت های دکتر فردوس حاجیان جانبازهشت سال دفاع مقدس و نیز سیزده گروه شرکت کنند در جشنواره پنج شنبه 3 مهرماه در فرهنگسرای نیاوران به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی جشنواره نمایش  نامه خوانی دانشگاهی  تئاتر دفاع مقدس،  چهارمین جشنواره نمایش نامه خوانی تئاتر دفاع مقدس به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس روز پنج شنبه 3 مهرماه  در فرهنگسرای  نیاوران با حضور احد جاودانی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان تهران، شهرام صمدی نیا مسئول بسیج هنرمندان جناب اقای  کیانی مدیر کل همکاری های فرهنگی وامور ایرانیان خارج از کشور،  علیرضا جعفری مرام معاون هنری فرهنسگرای نیاوران و ایرج افشاری اصل نماینده سازمان حفظ و نشر دفاع مقدس و گروههای شرکت کننده برگزار شد.
در ابتدای مراسم احد جاودانی مدیر کل ارشاد استان تهران ضمن تشکر از  دبیر جشنواره  و عوامل اجرایی این جشنواره برای برگزاری چنین رخ دادی گفت: با توجه به شرایط کرونایی  در کشور و محدودیت هایی که برای برگزاری این چنین مراسم هایی باید داشت از شما دوستان  و هنرمندان برای استقبال از از این رخداد های فرهنگی و هنری تشکر  می کنم. 
جاودانی در ادامه ضمن پاسداشت مقام شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس  گفت : این روزها و با وجود ویروس کرونا،جلسات و برنامه های زیادی در چنین ایامی مثل هفته دفاع مقدس سطح  کشور با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در حال برگزاری است که نشان از اهمیت موضوع دفاع مقدس دارد. 
وی  در ادامه افزود:در دوران دفاع مقدس از همه ی اقوام و از همه ی عقاید در کنار یکدیگر قرار گرفتند تا از آب وخاک و باورهای این مرز بوم دفاع کنند از این رو شما هنرمندان عزیز باید با خلق آثار هنری ارزشمند این حماسه را پر رنگ تر و این دفاع را زیباتر از همیشه نشان دهید.
در ادامه مراسم حلما شکری کوچکترین شاهنامه خوان کشور و گروه ارایه تکه های نمایشی را اجرا کردند.
سپس  کیانی مدیر کل همکاری های فرهنگی وامور ایرانیان خارج از کشور سازمان ارتباطات اسلامی با حضور در جایگاه  گفت : از ظرفیت هنرمندانی که در این جشنواره برگزیده شدند در آغاز چهل سالگی دفاع مقدس از سوی رایزن های فرهنگی ایران در خارج از کشور استفاده ویژه ای خواهد شد. 
علیرضا جعفری مرام  معاونت هنری  مجموعه فرهنگسرای نیاوران نیز به نمایندگی از جناب اقای عباد رضا اسلامی کولایی رییس فرهنگسرای نیاوران گفت: امسال  میزبان نسل سومی بودیم  که می توانند با  تماشای نمایش ها و فیلم هایی که در حوزه دفاع مقدس  ساخته می شود گوشه های از رشادتها و سرگذشت مردان و زنانی که در هشت سال جنگ تحمیلی از جان خود گذشتند باشند.
وی در ادامه افزود :بنا داریم در  فرهنگسرای نیاوران  با برگزاری  هر چه با شکوه تر چنین جشنواره و رویداد های هنری به  منظور بهتر نشان دادن مضامین هشت سال دفاع مقدس در خدمت هنرمندان کشور باشیم  و در چنین شرایطی از تمام اثار هنرمندان با چنین مضامینی  حمایت می کنیم. 
در پایان مراسم دکتر میر علی رضا دریا بیگی دبیر جشنواره با تشکر از عوامل ستاد جشنواره و فرهنگسرای نیاوران گزارشی از روند برگزاری  چهارمین جشنواره نمایش نامه خوانی تئاتر دفاع مقدس دادند 
دریابیگی در ادامه افزود: برگزاری جشنواره در روزهای همه گیر شدن بیماری کرونا تجربه ای بسیار سخت بود. امسال تصمیم گرفتیم با همکاری،تعامل و مشارکت مجموعه فرهنگسرای نیاوران و کمک معاونت هنری و سینمایی  اداره کل ارشاد استان تهران چهارمین جشنواره نمایش نامه خوانی تئاتر دفاع مقدس را برگزار نماییم.  حضور گروههای شرکت کننده در این دوره جهادگرانه بود چون در چنین شرایطی با رعایت پروتکل های بهداشتی در طول تمرین  توانستند کارهای خود را برای اجرا اماده کنند. امیدوارم با قولی که اتحادیه تولید گنندگان صنف پوشاک برای حمایت از گروههای نمایشی  دادند بتوانیم  گوشه ایی از زحمات آنها را جبران نماییم.
در پایان مراسم از گروههای نمایشی حاضر در جشنواره تقدیر شد  نمایش نامه خوانی دفاع مقدس  معاونت هنری سینمایی  بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس ازجانباز هشت سال دفاع مقدس دکتر فردوس حاجیان و دکتر میر علیرضا دریابیگی  تقدیر به عمل اورد.
همچنین پیام فردوس حاجیان از جانبازان دفاع مقدس  که به خاطر شرایط بیماری و اثار جراحت  شیمیایی  از هشت سال دفاع مقدس نتوانستند در مراسم حضور داشته باشند نیز قرائت شد 
در بخشی از این پیام آمده بود :
از اينكه دست اندركاران جشنواره در دل بحران ناشي از شيوع كروناويروس تمام سعي خود را كرده اند تا ياد كهنه سربازان وطن را گرامى بدارند به سهم خود به عنوان عضو كوچكى از اين قافله سپاسگزارم .نمايش آرش شهر سوخته بخش طبى چهار روايت دردناك مصدومان بمباران شيمايي و قربانيان سلاح كشتار جمعى است كه اينجانب يكي از قربانيان همين سلاح اهرِمن نهاد هستم و به دليل شدت بيمارى اخير و هشت ماه توقف در قرنطبنه عليرغم ميل و رغبت نتوانستم خودم را به جشنواره برسانم، طى ساعت ها تمرين و كارگردانى از طريق واتساپ و تلاش بي وقفه و بي امان جناب آقاي مقداد كامياب اسلامي چه در تمرينات مداوم در مقام بازيگر اصلى و چه در ساماندهى گروه منسجم به همراه بازيگران آهنگسازان ، نوازندگان و طراحان اثر را به اين نقطه ای رساند كه دیدی. اينجانب به سهم خودم از تمامي هنرمندان كه در اين اثر  مشاركت داشته اند سپاسگزاري كرده و اميدوارم پس از عبور از بحران كرونا ويروس به اجراي عملي و صحنه اى اثر بينديشيم 
شایان ذکر چهارمین جشنوارۀ نمایشنامه خوانی دفاع مقدس، همزمان با فرارسیدن چهلمین سالروز آغاز هشت‌سال دفاع مقدس  در سه بخش نمایشنامه‌خوانی، داستان کوتاه، مطبوعات و رسانه از ۲۹شهریور ماه لغایت ۳مهرماه ۱۳۹۹ در سالن گوشه و خلیج فارس فرهنگ‌سرای نیاوران تهران با توجه به دستورالعمل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برگزار شد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: