پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۰۹۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
در خانه هنرمندان ایران؛
آیین دیدار مستند «گلوله باران» سه شنبه هشتم مهرماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، خانه هنرمندان سه شنبه هشتم مهر ساعت ۱۹ میزبان آیین دیدار مستند «گلوله باران» است. در این مراسم عوامل فیلم به همراه جمعی از هنرمندان سینما و اهالی رسانه حضور دارند.

مستند «گلوله باران» به کارگردانی مرتضی پایه‌‌شناس و حسین مومن و تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی، نشان فیروزه بهترین فیلم سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت را دریافت کرده‌است.  این مستند که اکران آن از ۳۱ شهریور در سینماهای هنروتجربه آغاز شده، با مشارکت «مرکز مستند حقیقت» و «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» تهیه شده‌است.

گروه سینماهای «هنر و تجربه» تلاشی برای نمایش آن دسته از فیلم‌های باارزشی در میان فیلم‌های غیرتجاری است که اکران‌شان می‌تواند جایگاه شایسته و درخور سازندگان آن‌ها را در جامعه سینمایی روشن کند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
در این طرح «فیلم هنری» به اثری سینمایی – در هر قالب زمانی کوتاه و بلند و داستانی و مستند و انیمیشن و… گفته می‌شود که فرم و محتوای آن تمایلات و حساسیت‌ها و کنجکاوی‌های زیبایی‌شناسانه تماشاگران را برانگیزد و ذوق و سلیقه بصری آنان را ارتقا دهد. «فیلم تجربی» نیز به فیلمی اطلاق می‌شود که شیوه‌های تازه‌ای در بیان و روایت سینمایی در آن تجربه شده باشد که سینمای تجاری و عامه‌پسند به سوی آن نمی‌رود. البته برخی از فیلم‌های متفاوت و برتر سینمای بدنه هم که حاوی جنبه‌های هنری و تجربی هستند و به دلیلی امکان این را دارند که جایی در اکران سینمای بدنه پیدا کنند، می‌توانند در چارچوب این طرح نیز به نمایش درآیند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: