پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۶۱۳۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی خبر داد
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از ثبت نخستین درخواست صدور مجوز گردشگری کشاورزی در خراسان رضوی خبر داد و گفت: هیچ محدودیتی برای بخش خصوصی در زیر مجموعه های گردشگری به ویژه گردشگری کشاورزی وجود نداشته و در صورت درخواست ثبت گردشگری کشاورزی، مجوزات آن به سرعت صادر می شود.

مهدی صبوری نیک-  سرویس اجتماعی گیتی آنلاین  ابوالفضل مکرمی فر عصر دیروز به مناسبت هفته جهانی گردشگری به اتفاق معاونین خود با اصحاب رسانه دیدارو به سوالات آنان در خصوص اقدامات اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی پاسخ داد.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی در پاسخ به سوال خبرنگار گیتی آنلاین در رابطه با گردشگری کشاورزی و اقدامات انجام شده این مهم در خراسان رضوی اظهار کرد: هیچ محدودیتی برای بخش خصوصی در شاخه های زیر مجموعه گردشگری در هیچ حوزه ای به ویژه بخش گردشگری کشاورزی وجود ندارد .

وی با بیان اینکه امسال شعار سازمان جهانی گردشگری " گردشگری و توسعه روستایی" نام گذاری شده است، افزود: اخیرا دستور العملی از سمت وزارت خانه آمده برای عرصه های کشاورزی و ارائه مجوزهای گردشگری کشاورزی که قرار است کمیته ای متشکل از میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی شکل گیرد تا کسانی که مالک زمین‌های کشاورزی هستند بتوانند از میراث فرهنگی و گردشگری موافقت اصولی را برای امرگردشگری کشاورزی دریافت کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: نکته ای که وجود دارد این است که اگر این زمین ها در زمین های طرح هادی روستایی بود می توان با طی کردن فرآیندهای لازم سازه های مورد نیاز خود را با سازه های فاقد فونداسیون و به صورت برگشت پذیر بسازند.

مکرمی فر گفت: اگر این زمین خارج از طرح های هادی بود می توان با گرفتن موافقت اصولی این مهم را انجام دهندو میراث فرهنگی تمام عرصه های بایر و زمین های کشاورزی را تبدیل به عرصه های گردشگری شوند.

وی گفت: تاکنون یک درخواست به جهت گردشگری کشاورزی در خراسان رضوی در میراث فرهنگی استان ثبت شده است و اقدامات و پیگیری های  لازم به جهت هر چه سریعتر صدور مجوزهای بحث گردشگری کشاورزی صورت می گیرد.

انتهای پیام


نویسنده:مهدی صبوری نیک
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: